SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

“Trafik, hayat kurallarının en önemli parçalarından biridir”

“Trafik, hayat kurallarının en önemli parçalarından biridir”
Bu haber 15 Nisan 2019 - 0:08 'de eklendi ve 104 kez görüntülendi.
  • “Çocuklar İçin Trafik Eğitimi Projesi” ile 5 bin 238 öğrenciye eğitim verildi

 

İlçemizde trafiğin önemi ve trafik kurallarını küçük yaştan itibaren öğretecek olan “Çocuklar İçin Trafik Eğitimi Projesi” tamamlandı. Kaymakam Nazlı Demir, trafiğin hayat kurallarının en önemli parçalarından biri olduğunu belirtirken, proje sayesinde 5 bin 238 öğrenciye eğitim verildi.

Kaymakam Nazlı Demir öncülüğünde Belediye Başkanlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Jandarma Komutanlığı ve Emniyet Amirliği tarafından hayata geçirilen “Çocuklar İçin Trafik Eğitimi Projesi” Bayrak İlk ve Ortaokulu’nda verilen son eğitimle tamamlandı.

Okulda düzenlenen son eğitim programına, Kaymakam Nazlı Demir, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ahmet Seyhun, İlçe Emniyet Amir Vekili Komiser Mehmet Karademir ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Bozdoğan katıldı.

Projenin ilk adımı ilçe merkezindeki Muharrem Akkılıç İlkokulu’nda atıldı. Projenin sonunda Bayrak Mahallesi İlk ve Ortaokulu’nda Jandarma Trafik Astsubay Hüseyin Kılıç okul bahçesinde ve sınıflarda hem görsel hem de uygulamalı olarak verdiği eğitimle program tamamlandı. Proje kapsamında ilçe merkez ve kırsalındaki okul öncesi, ilkokul 1,2 ve 3’üncü sınıfta okuyan 61 okulda, 5 bin 238 öğrenciye eğitim verildi.

Meydana gelen kazaların yüzde 95’inin insan kaynaklı olduğu ülkemizde, trafik kazaları neticesinde yüzlerce insanımız hayatını kaybetmesine, binlerce insanımızın yaralanmasına ve milyonlarca lira maddi hasar oluşmasına neden oluyor.Türkiye’de trafik kazalarında hayatını kaybeden her 100 yayadan 26’sı çocuk olduğu tespit edildi.

Hayatın bir kurallar silsilesi olduğunu ve trafiğin de hayat kurallarının en önemli parçalarından biri olduğunu belirten Kaymakam Nazlı Demir, şöyle konuştu;

“Küçük yaştaki çocuklarımızı her alanda eğitmeliyiz, trafik de bunlardan birisidir. Bu konuda öğretmenlerimize büyük görevler düşüyor. Onlar sizin, bizim evlatlarımızdır. Ülkemiz her alanda dünya medeniyetlerini yakalamalıdır. Hayat, bir kurallar silsilesidir, trafik de bu kuralların en önemli parçalarından biridir, çocuklarımızı bu konuda iyi yetiştirirsek, ülkemizde hem can kaybını önlemiş oluruz hem de milli servetimizi korumuş oluruz.

Bizler, bunun gerçekleşmesi için her alanda çalışmalarımızı sürdürüyoruz, sizlerin de üzerinize düşen görevi en iyi şekilde yerine getireceğinizden şüphemiz yok. Çünkü her şeyin başı, ülkemizin geleceğinin eğitimden geçtiğini biliyoruz.”

Kaymakam Demir, programa emeği geçen kurumlara teşekkür ederken, proje kapsamında dereceye giren öğrencilerin ödüllendirileceğini belirterek sözlerini tamamladı.

 

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa