SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Trafikte amaç her yıl daha iyiye gitmek

Trafikte amaç her yıl daha iyiye gitmek
Bu haber 28 Mart 2021 - 23:55 'de eklendi ve 147 kez görüntülendi.

Trafikte her yıl daha iyiye gitmek için İçişleri Bakanlığı tarafında yürütülen çalışma kapsamında Emniyet Amirliği Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından çalışma yapılıyor.

Trafik Şube Müdürlüğü tarafından yapılan etkinlikle bu farkındalığı oluşturmak ve gençlerden başlayarak bütün yaya kavramındaki vatandaşlara bu bilgiyi aşılamak istediklerini Emniyet Amirliği trafik ekipleri;

“Bakanımızın ve hepimizin çabası vatandaşların da katkısıyla Çermik’te ve tüm Türkiye’de yaşanan kayıpları ve acıları bir daha yaşamamak. Başlatılan çalışmalardaki bizim kararlılığımıza Çermiklilerin katkısıyla sonuca ulaşacağımıza inanıyoruz. Hedefimiz trafikte her gün daha iyiye gitmektir.

Bütün dünyada olduğu gibi ülkemizde de trafik çok önemli bir sorun. Her yıl binlerce insanımız hayatını kaybediyor, 100 binlerce yaralılarımız oluyor. Maddi kayıplar meydana geliyor, bin 700 civarında yayayı her yıl trafik kazalarında kaybediyoruz. Geçen yıldan bu yana özellikle trafikte farkındalığı artırmak masadıyla belli kampanyalar başladı. Çok ciddi bedeller ödediğimiz bir konu trafik konusu, o nedenle burada yaşadığımız acıları azaltmak bakımından üzerinde titizlikle çalışmalar yürütülüyor.

Bu konuda özellikle sivil toplum kuruluşları ve öğrencilerimizden destek bekliyoruz” şeklinde konuştular.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA