SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Trafikte farkındalık oluşturuldu

Trafikte farkındalık oluşturuldu
Bu haber 28 Nisan 2019 - 23:54 'de eklendi ve 56 kez görüntülendi.
  • “Ben trafik kurallarına uyuyorum ya sen!”

 

İlçemizde trafikte farkındalık oluşturmak için yürüyüş düzenlendi. Yürüyüşte öğrenciler, “Ben Trafik Kurallarına Uyuyorum Ya Sen” afişi taşıyarak dikkat çekti.

Kaymakam Nazlı Demir tarafından başlatılan ve 5 bin 238 çocuğa eğitim verilen “Çocuklar için Trafik Eğitimi” projesi kapsamında öğrenciler, Kaymakamlık önünden Çüngüş kavşağına kadar yürüyerek trafikte farkındalık oluşturdu.

Yürüyüş öncesi Aynalı İlk ve Ortaokulunda gerçekleştirilen eğitim programına katılan Kaymakam Demir, öğrencilere trafik kuralları ve eğitim kapsamında anlatılan konular hakkında sorular sordu,öğrencilerden, ebeveynleri ve bindikleri araçlarda kurallara uymayan şoförleri uyarmalarını istedi.

Program sonrası iki yüz öğrencinin katılımı ile gerçekleştirilen trafikte farkındalık yürüyüşü yapıldı. Yürüyüşe Kaymakam Nazlı Demir’in yanı sıra İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Yüzbaşı Ahmet Seyhun, Belediye Başkan Vekili Celal Çelik ve daire amirleri katıldı.

Öğrenciler, Kaymakamlık önünden başlayan yürüyüşte “Ben Trafik Kurallarına Uyuyorum Ya Sen” afişi taşırken, “Öncelik Hayatın Öncelik Yayanın”, “Hızını Azalt Ömrünü Uzat”, “Yaşamayı Severim Kurallara Uyarım”, “Kanun Ordusu Jandarma 180 yaşında, Emniyet Kemerini Tak Yola Güvenle Bak” dövizleri dikkat çekti. Çocuklar yürüyüş esnasında “emniyet kemeri hayat kurtarır”, “hızını azalt ömrünü uzat” sloganlarıyla trafikte uyulması gereken önemli kuralları vatandaşlara hatırlattılar.

Çüngüş kavşağına kadar süren yürüyüş sonrası öğrencilerle kucaklaşan Kaymakam Nazlı Demir, öğrencilere ve emeği geçenlere teşekkür etti.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa