SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

“Turizm Pastasından hak ettiğimiz payı alacağız”

“Turizm Pastasından hak ettiğimiz payı alacağız”
Bu haber 08 Haziran 2020 - 0:05 'de eklendi ve 185 kez görüntülendi.
  • Turizm Danışma Bürosu kurulacak, magnetler hazırlanacak, şehirlerarası yollara reklam panoları asılacak

 

İlçemizin turizm pastasından daha fazla pay alabilmesi için çalışmalar sürdürülüyor. Bu kapsamda ilçemizin tanıtımı yapılması için şehirlerarası yollara reklam panoları asılacak, turizm danışma bürosu kurulacak, magnetler hazırlanacak. Kaymakam Nazlı Demir, termal suyuyla, eşsiz tarihi eserleri ve doğal güzelliğiyle Çermik, turizm pastasından hak ettiği payı alacak” dedi.

Termal Turizm Master planının önemli ayaklarından biri olan reklam ve tanıtım için adım atıldı. Kaymakamlık tarafından hazırlanan ve GAP Bölge Kalkınma İdare Başkanlığı tarafından desteklenen “Diyarbakır İli Çermik İlçesi Tarım ve Orman Müdürlüğünün GAP Bölge Kalkınma İdare Başkanlığı Destekli 2019 Projesi olan “Çermik Turizm Tanıtım Projesi Kapsamında Malzeme Alım İşi” Diyarbakır Valiliği Yatırım İzleme Koordinasyon Başkanlığı tarafından ihalesinin tamamlanmasının ardından sözleşme imzalandı.

Konuyla ilgili gazetemize açıklamada bulunan Kaymakam Nazlı Demir, ilçemizin turizm pastasından hak ettiği payı alması için çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini, belirterek şöyle konuştu;

“İlçemiz tarihi ve turistik özellikleriyle oldukça zengin olmakla birlikte; bu tarihi ve doğal alanların tanıtımının yeterli seviyede olmamasından dolayı gereken ilgiyi göremiyor, hak ettiği sayıda turisti çekemiyor.

Gelen turistler, bilgilendirme ve reklam eksikliği nedeniyle sadece kaplıcadan yararlanıyor, alternatif turizm olanaklarından habersiz olmaları nedeniyle ilçede kalış süreleri ve turizm harcamaları istenilen seviyeye ne yazık ki ulaşamıyor. Çermik, eşsiz ve ilgi çekici tarihi eserleri, su kaynaklarının bolluğu ve yeşilin egemen olduğu doğası, peribacalarını andıran Gelincik Dağı ve en önemlisi bin bir derde deva Melike Belkıs Kaplıcaları ile ünlü bir ilçemiz olmasına rağmen turizm pastasından hak ettiği payı alamıyor.

İlçemizin sahip olduğu güzellikleri daha geniş kitlelere ulaştırmak amacıyla hazırladığımız bu proje ile;

–  Melike Belkıs Kaplıcalarının bulunduğu bölgeye 4m uzunluk ve 3m genişlik ölçülerinde (12 m2) Çift taraflı LED Reklam Panosu yapılacak,

–  Diyarbakır-Elazığ Karayolu üzerinde bulunan Ergani-Çermik Yol Ayrımı, Diyarbakır – Şanlıurfa Karayolu üzerinde bulunan Siverek – Çermik yol ayrımı noktalarına 4m uzunluk ve 2 m genişlik ölçülerine sahip (8 m2) çift taraflı Totem Tabela yapılacak,

–  Melike Belkıs Kaplıcalarının bulunduğu bölgeye 4m X 3m (12 m2) ölçülerinde “Turizm Danışma Bürosu” oluşturulacak,

–  Kaplıca bölgesinde yer alan otel ve işletmeleri tanıtıcı broşür hazırlanacak.

–  İlçeyi tanıtıcı broşür, kitapçık ve magnetler hazırlanacaktır.

Ne kadar çok tanıtım, reklam, o kadar çok turistin ilçemize gelmesini sağlar. Bu konuda bizlerden desteklerini esirgemeyen başta Valimiz Hasan Basri Güzeloğlu, GAP Bölge Kalkınma İdare Başkanlığına ve yerel yöneticilerimize sonsuz teşekkür ediyorum. İlçemiz her şeyin en güzelini hak ediyor ve biz de bunu gerçekleştirmek için çalışıyoruz.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA