SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam
Bülent Boztepe

Turizm Sezonu

Turizm Sezonu
Bu haber 29 Haziran 2020 - 0:23 'de eklendi ve 64 kez görüntülendi.

Her yıl termal turizm kapsamında ilçemize gelen yerli ve yabancı turistten bu yıl korona virüs salgını nedeniyle bütün ülkedeki turizmindeki ve kaplıca turizmdeki işletmeler gibi biz de yararlanamadık.

Hamambaşındaki onlarca tesis ve pansiyon işletmecilerinin geliri sadece kaplıca için gelen yerli turistlerdi.

Bu işletme sahiplerine devletin gerekli desteği sağlayıp sağlamadığını bilemiyorum. Bundan geçimini sağlayan ailelere gerekli maddi desteğin sağlanması gerekmektedir.

Çünkü bu ailelerin tek geçim kaynakları bir sezonda elde ettikleri gelirdir.

Keza hamambaşındaki turistik işletmelerin yanı sıra şehir merkezinde özellikle peynir ve mamulleriyle kuruyemiş satan esnaflarımız da bu olumsuz durumdan oldukça etkilenmişlerdir.

Çoğu esnaf, her yıl önemli satış yapmalarına rağmen bu yıl ise gelen olmadığı için dükkanlarını siftahsız açıp-kapattıklarını dile getirmektedirler.

Korona virüs tedbirleri hükümet tarafından gevşetilmiştir. Bunu göz önünde bulundurularak çalışmalar yapıp yerli turistin gelmesi için gerekli çaba harcanmalıdır. Gerekirse esnaflar ve hamambaşındaki işletmecilerle işbirliği yapılarak bölgede gerekli kampanya başlatılmalı, vatandaşların gelmesi sağlanmalıdır. Böylece ilçemiz hiç değilse bu olumsuz ortamdan en az şekilde etkilenmesi sağlanmış olur.

Turizm sezonu, bütün Türkiye’de olduğu gibi bizim ilçemizde de açılması mutlaka sağlanmalıdır. Çünkü bundan binlerce aile geçimini sağlamaktadır.

Gerekirse bir etkinlik yapılarak bu kamuoyuyla paylaşmalı ve ilçede turizmin açıldığını da adeta bölge insanlarına haykırmalıyız.

Elbette gerekli önlemler de alınarak bu çaba harcanmalıdır. Çünkü öncelik insan sağlığıdır.

Termal Turizm sağlığa hizmet verdiği için önlemler de üst düzeyde olmasından hiç kimsenin şüphesi olmasın.

Bu konuda oldukça duyarlı olan Kaymakamımız Sayın Nazlı Demir’in üzerine düşen görevi fazlasıyla yapacağına inanıyoruz.

Görüşmek dileğiyle…

Hoşçakalın…

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA