SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Türk Kızılayı bin aileyi sevindirdi

Türk Kızılayı bin aileyi sevindirdi
Bu haber 25 Haziran 2018 - 2:00 'de eklendi ve 122 kez görüntülendi.

Türk Kızılayı ilçemizdeki fakirleri sevindirmeye devam ediyor. Türk Kızılayı Çermik Şubesi tarafından bin aileye gıda paketi dağıtıldı.

Her fırsatta tüm dünyada olduğu gibi ilçemizdeki mağdurların ve mazlumların yanında olan Türk Kızılayı, bu geleneğini bozmayarak bin aileye yardım kolisi dağıtımı yaptı.

Konuyla ilgili gazetemize açıklamada bulunan Türk Kızılayı Çermik Şube Başkanı Gıyasettin Temel, yardımların belirlenmesinde ihtiyaç sahiplerinin titizlikle belirlendiğini belirterek, özetle şöyle konuştu;

“Dayanışmanın, paylaşmanın en güzel örneklerini yaşıyoruz. İlçemizde maddi durumunun elverişli olmadığını tespit ettiğimiz bin aileye gıda kolisi dağıttık.

Yardımları yaparken elimizdeki dosyalar ve vakıfta dosyası bulunan birinci ve ikinci derece maddi imkânı yetersiz olan kişileri seçiyoruz. Bunun yanı sıra mağdur olup da utandığı için başvurmayan vatandaşları da arayıp bularak yardımları gerçekleştiriyoruz. Bu vatandaşları tespit etmeye de devam ediyoruz.”

-Hak etmeyen kişiler de başvuruyor

Türk Kızılayı Çermik Şube Başkanı Gıyasettin Temel, sıkıntı yaşadıkları durumu da belirtti. Özellikle hak etmedikleri halde yardım almak isteyen vatandaşların kendilerine başvurduklarını ve bu durumdan muzdarip olduklarını sözlerine ekleyen Çermik Şube Başkanı Temel, bunun hak yemek olduğunu dinen de günah olduğunu, sigortası, geliri, maaşı olan vatandaşların kendilerine yardım için gelmemelerini istedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa