SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

“Türk Polis Teşkilatı dünya çapında örnek bir kurum haline gelmiştir”

“Türk Polis Teşkilatı dünya çapında örnek bir kurum haline gelmiştir”
Bu haber 15 Nisan 2019 - 0:02 'de eklendi ve 67 kez görüntülendi.
  • Türk Polis Teşkilatının 174. yıldönümü törenlerle kutlandı.

 

Türk Polis Teşkilatının 174. yıldönümü törenlerle kutlandı. Kaymakam Nazlı Demir, Türk Polis Teşkilatınındünya çapında örnek bir kurum haline geldiğini söyledi.

Türk Polis Teşkilatının 174. Yıldönümü kapsamında Emniyet Amirliği tarafından Kaymakamlık önündeki Atatürk büstüne çelenk sunuldu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından program İlçe Emniyet Amirliği’nde devam etti.

Buradaki programa; Kaymakam Nazlı Demir, Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ahmet Seyhun, daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, esnaf ve vatandaşlar katıldı.

Emniyet Amirliğinde konuşan Kaymakam Nazlı Demir, Türk Polis Teşkilatınındünya çapında örnek bir kurum haline geldiğini belirterek, şöyle konuştu;

“Türk Emniyet Polis Teşkilatı bugün güçlenen ve gelişen Türkiye’nin yüz akı ve uluslararası bir başarı markası olmuştur. Gerek kendisine yasalarla tanımlanan suç ve suçluyla mücadelede, gerekse küresel sınırı aşan suçlarla ilgili süreçte Türk Polis Teşkilatı gerçekten bugün dünya çapında örnek bir kurum haline gelmiştir. Gücünü yasalardan ve halkından alan, içinden çıktığı milletinin tüm değerlerini taşıyan bu anlamda her birisi devletin millete uzanan hizmet ve güven kapısı olan bir teşkilat haline gelmiştir.

Bugün hukuka bağlı, insan haklarına saygılı, milli ve manevi değerlerine bu anlamda dayanan bir anlayışla Türk Polis Teşkilatı teknolojiyi kullanan, suç ve suçluyla mücadelede en ileri teknik ve yöntemleri kullanan ve gerçekten Türkiye’de güven anlamında en yüksek oranda kamuda vatandaşın güven duyduğu bir kurumun adı haline gelmiştir. Şüphesiz tüm bu gelişmeler daha iyiye ve ileriye gidecek, teşkilatımız gelecek her gün güçlenen Türkiye’nin gelişen ülkenin yine aynı oranda gelişen ve güçlenen bir kurumu haline dönüşecektir. Bu kararlılığımız aynı zamanda da amacımızdır. Gelecek her yıl Türkiye’yi daha güzel yarınlara taşırken şüphesiz bu huzur ve güveni sağlayan Polis Teşkilatımız da hem bunun sağlayıcısı olan hem güvencesi olan, teminatı olan hem de bir yandan da buna katkı koyan bir kurum olacaktır.

Bugün alanda her bir ferdi ve teşkilat mensubu güveni, kararlılığı, bilgiyi ve şüphesiz vatandaşa uzanan bir sevgiyi temsil ediyor. Sadece görev alanlarında değil, polisimiz hemen her toplumsal alanda, tabii afetten başlayarak sağlığa kadar sosyal yardımlaşma alanına kadar bir nevi başvurulan kapı, bir uzanan dost eli, bir duyulan sıcak sevgi sesi oluyor. Bu noktada içtenlikle teşekkür ediyorum.”

Kutlama programı Emniyet Amirliği’ndeki ikramlarla sona erdi.

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA