SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

“Türk Polisi milletimizin gönlünde taht kurmanın haklı gurur ve mutluluğunu yaşamaktadır”

“Türk Polisi milletimizin gönlünde taht kurmanın haklı gurur ve mutluluğunu yaşamaktadır”
Bu haber 12 Nisan 2021 - 0:02 'de eklendi ve 119 kez görüntülendi.

“10 Nisan Polis Haftası” çeşitli etkinliklerle kutlandı

 

Türk Polis teşkilatının kuruluşunun 176’ncı yılı çeşitli etkinliklerle kutlandı. Kaymakam Ramazan Polat, Türk Polisi, milletimizin gönlünde taht kurmanın haklı gurur ve mutluluğunu yaşadığını söyledi.

Kutlamalar kapsamında İlçe Emniyet Amirliği tarafından Kaymakamlık bahçesinde çelenk sunma töreni gerçekleştirildi. Emniyet Amiri Ahmet Uzun’un Atatürk büstüne çelenk sunmasının ardından saygı duruşu ve akabinde İsitklal Marşı okundu.

Buradaki törenin ardından İlçe Emniyet Amriliği’nde tebrikler kabul edildi. 10 Nisan Polis Haftası vesilesiyle Kaymakam Ramazan Polat, Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Yüzbaşı Ahmet Bahri Yılmaz, İlçe Emniyet Amiri Ahmet Uzun ve görevli memurların 10 Nisan Polis Haftasını tebrik etti.

Kaymakam Ramazan Polat, emniyet teşkilatının Türkiye Cumhuriyeti’nin temel kurumlarından biri olduğunu belirterek sözlerini şöyle sürdürdü;

“Vatandaşımızın can ve mal güvenliğinin en önemli teminatı olan Emniyet Teşkilatımız, bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’nin temel kurumlarından biridir.

10 Nisan 1845’te teşkilat olarak kurulan ve 176 yıldır milletinin hizmetinde olan Türk polisi, gösterdiği olağanüstü gayretler ve yaptığı hizmetler sonucunda, milletimizin gönlünde taht kurmanın haklı gurur ve mutluluğunu yaşamaktadır.

176 yıllık köklü bir geçmişe ve geleneğe sahip Emniyet Teşkilatımız, emniyet ve asayişin sağlanması, kamu düzeninin temini, insan hak ve özgürlüklerinin korunması ile ilgili görev ve sorumluluklarını, toplumun desteğini de almak suretiyle çağdaş bir anlayışla yerine getirmektedir. Bu anlayış doğrultusunda, tüm emniyet mensuplarının üstlendikleri bu kutsal görevi, ülkemizin bölünmez bütünlüğü ve milletimizin geleceği için en başarılı ve en verimli bir şekilde yerine getirmeye devam edeceklerine olan inancım tamdır.

Bu vesileyle, ülkemiz genelinde görev yapan tüm polislerimizin haftasını ve polis teşkilatımızın 176. kuruluş yıldönümünü kutluyor, huzurun bozulmaması için mesai kavramı gözetmeksizin çalışan polisimize desteklerinden dolayı değerli Çermiklilere de teşekkür ediyorum.

Görevlerini kahramanca yerine getirirken şehit olan polislerimizi rahmetle anıyor, gazilerimizden hayatta olanlara sağlık ve uzun ömürler diliyorum. Görevleri başındaki polislerimize bu zor görevleri esnasındaki desteklerinden dolayı değerli eş ve çocuklarına teşekkür ediyor, ülkemiz genelindeki tüm polislerimize selam ve sevgilerimle başarı dileklerimi sunuyorum.”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa