SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Türk Telekom onardı

Türk Telekom onardı
Bu haber 23 Temmuz 2018 - 0:31 'de eklendi ve 198 kez görüntülendi.
  • Onlarca ev ve işyeri 3 gün internetsiz kaldı, telefonlar kesildi

 

İlçemizde su şebekesi yapımı için kazı yapan yüklenici firma açtığı hatlarda Telekom’a ait telefon ve internet şebekelerini koparması tepkiye neden oldu. Daha önce Diyarbakır ve Fatih Caddesi üzerinde çalışma yaparken hatların kopması sonucu vatandaş ve esnaflar günlerce internetsiz kalmıştı. Bu kez de aynı sorun Çarşı caddesinde gerçekleşti.

Su şebekesi yenileme çalışmaları sırasında iş makinesinin telefon ve internet hatlarını koparması sonucu 3 gün iletişimde aksama yaşandı.

Duruma tepki gösteren çarşı esnafı; “Bir hizmet yapılırken, bir diğer hizmetin aksaması kabul edilemez bir durumdur. Bizler yıllar sonra musluklarımızdan temiz su akmasını sabırsızlıkla beklerken, şebekeyi döşeyen yüklenici firma kepçeyi vurup hatları kopardı ve işlerimizde aksamaya neden oldular” şeklinde konuştu.

Türk Telekom Diyarbakır Müdürlüğü’nde yetkiliye ulaşamadıklarını, telefonlara memur, çaycı ve güvenlik görevlisinin çıktığını, 4441444 numara ile Genel Müdürlüğü aradıklarında da telesekreter çıktığını, bunun sonucu muhataba ulaşamadıklarını iddia eden vatandaşlar, “”Konunun bu defa Diyarbakır Mücadele Gazetesinde haber yapılması üzerine Telekom Genel Müdürlüğü tarafından ilçemize hemen ekip gönderildi.

Çalışmalara başlanmasının ardından caddenin bir bölümünün telefon ve internet şebekeleri düzeldi. Geri kalan hatlar için de çalışmalar sürdürülüyor. Teknisyenler, tüm hatların düzeltileceğini ve abonelerin mağduriyetlerinin giderileceğini söylediler.

Daha önce de Fatih Caddesi, Hastane Caddesi, İstiklal Sokak ve Kazancı tepesi gibi mahallelerde hatlar kesilmiş ve kimse muhatap bulamamıştık.

Yine o dönemde de Çermik Gazetesi’ne giderek yardım istemiştik. Çermik Gazetesi’nin haberi sonucu Telekom’dan gelen teknik ekip derhal sorunumuzu gidererek hatları eski haline getirmişti.

Çermik Gazetesi’ne teşekkür ediyoruz. Çermik’in kendi öz malı olan Çermik Gazetesi ve çalışanları her zaman sorunlarımızı yazarak, çözüme kavuşturması konusunda çaba harcamıştır.”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa