SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

“Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşuyuz”

“Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşuyuz”
Bu haber 13 Ocak 2019 - 23:47 'de eklendi ve 205 kez görüntülendi.
  • İkinci dönem birçok projeyi hayata geçireceğiz

 

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) gazetemizi ziyaret ederek yaptıkları ve yapacakları projeleri anlattı. TÜGVA Çermik Temsilcisi Musab Bozkurt, Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşu olduklarını belirterek, ikinci dönem birçok projeyi Çermik’te hayata geçireceklerini söyledi.

Türkiye Gençlik Vakfı Çermik İlçe Temsilciliği üyeleri gazetemizi ziyaret ederek, gazetemiz Yazı İşleri Müdürü Levent Boztepe’nin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayarak, ilçede yaptıkları ve yapacakları çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Tamamen gönüllülük esasıyla vakıf çalışmalarını yürüttüklerini belirten TÜGVA İlçe Temsilcisi Musab Bozkurt, gazetemize şu açıklamalarda bulundu;

“TÜGVA Merkezi Türkiye, çalışma alanı dünya olan, yenilikçi olmaktan çekinmeyen yeni nesil gençlik vakfıdır. TÜGVA İlçe Temsilciliğini 30 Ağustos’ta açtık. Kamu kurum ve kuruluşlarına, sivil toplum kuruluşlarına ziyaretler gerçekleştiriyoruz. Aynı zamanda bir araya geldiğimiz vatandaşlarımıza yönetim kurulundaki arkadaşlarımızla birlikte TÜGVA’nın ne iş yaptığını, hangi amaçla kurulduğunu açıklıyoruz. TÜGVA, geleneklerine bağlı kalarak, çağın gereklerini iyi okuyabilen, topluma ve insanlığa değer katan, saygı, paylaşım ve hassasiyet ilkelerini benimsemiş, öz güveni yüksek, yenilikçi, çalışkan, iyi ahlaklı, hoşgörülü, başarılı ve sorumluluk sahibi bir gençlik için çalışmaktadır. Bu doğrultuda yeni bir nesil inşa etmek istiyoruz.

Türkiye’de gönüllülük esası ile faaliyet gösteren TÜGVA’nın tüm vilayetlerin tamamında olmak üzere Türkiye genelinde 420 temsilciliği bulunuyor. Türkiye genelinde bizim gibi 2 milyon 100 bin kişi gönüllülük esasıyla hizmet ediyor. Bu anlamda en büyük sivil toplum kuruluşuyuz. İlk dönem çeşitli projelere imza attık. İkinci dönemde daha büyük ve daha fazla projeleri ilçemizde hayata geçireceğiz.”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA