SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Üç mahalle karantinaya alındı

Üç mahalle karantinaya alındı
Bu haber 09 Ağustos 2021 - 9:10 'de eklendi ve 116 kez görüntülendi.

İlçemizde Kuyu, Başarı ve Yiğitler Mahallesi, İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla ikinci bir emre kadar karantinaya alındı.

İlçe Hıfzıssıhha Kurulu, İlçemiz Kaymakamlığını Vekaleten Ergani Kaymakamı Abdulselam Öztürk başkanlığında toplandı. Bu toplantıda son dönemde Koronavirüs salgınının yayılımında ilçemizde belirli bölgelerde artış yaşandığı, vaka ve hasta sayılarında yükseliş görüldüğü belirtilerek ek tedbirler alınması kararlaştırıldı.

Bu çerçevede alınan kararlar doğrultusunda ikinci bir emre kadar; Kuyu, Başarı ve Yiğitler Mahalleleri’nin karantinaya alınmasına, kurumların konu hakkında gerekli hassasiyeti göstererek uygulamanın yukarıda belirtilen çerçevede eksiksiz bir şekilde yerine getirilmesinin sağlanmasına, tedbirlere uymayanlarla ilgili Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282’nci maddesi gereğince idari para cezası verilmesine, aykırılığın durumuna göre Kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılmasına, konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195’inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılmasına, 1593 Sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 27’nci ve 72’nci maddeleri uyarınca; oy birliğiyle karar verildiği belirtildi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA