SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Ulu Önder saygıyla anıldı

Ulu Önder saygıyla anıldı
Bu haber 16 Kasım 2020 - 2:41 'de eklendi ve 77 kez görüntülendi.

Ülkemizin Kurucusu, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 82. Yıldönümünde saygı ve sevgiyle anıldı.

Kaymakamlık önünde gerçekleştirilen anma törenine Kaymakam Ramazan Polat, Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, Cumhuriyet Savcısı Tuğçe Çörekçi, İlçe Jandarma Komutanı Bahri Yılmaz, siyasi parti temsilcileri ve daire amirleri katıldı.

Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı’nın çelenk sunumunun ardından 2 dakikalık saygı duruşu, akabinde İstiklal Marşı okundu. Saygı duruşu esnasında sirenler ve banka alarmları çaldı, bayraklar yarıya indirildi.

Kaymakam Ramazan Polat da Ülkemizin Kurucusu, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm yıldönümüyle bir mesaj yayımladı.

Kaymakam Polat, Cumhuriyetin ve modern Türkiye’nin kurucusu büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 82’nci yıl dönümünde sonsuz bir minnet, saygı ve rahmetle yad ettiğini ifade ederek sözlerini şöyle sürdürdü;

“Büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, büyük Türk milletinden aldığı güçle, emperyalist güçlerin hücum ettiği, işgal ettiği vatan topraklarını ve tarihten silinmek istenen milletimizi tekrar bir araya getirerek, bir imparatorluğun küllerinden yeni bir devlet kurmuştur. 1919-1923 yılları arasında yürütülen istiklal mücadelesi ve emperyalizme karşı kazanılan zaferler sonrası modern Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşu tüm dünyadaki mazlum milletlere bir umut ışığı olmuş ve mücadele azmi vermiştir. Cumhuriyetin ilanından sonra Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün yapmış olduğu reformlar, bugün de yolumuzu aydınlatmaya devam etmektedir.

Bugün bizlere düşen görev milli istiklal mücadelesi ruhu ile Türkiye Cumhuriyetini ve kazanımlarını her daim korumak, cumhuriyetimizi yükseltmektir. Bu düşüncelerle ebediyete intikalinin 82’nci yıldönümünde Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, milli mücadele şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha büyük bir saygı, minnet ve rahmetle yad ediyorum.”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa