SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Ulu Önderin dediği gibi; “Sizlerden çok şey bekliyoruz”

Ulu Önderin dediği gibi; “Sizlerden çok şey bekliyoruz”
Bu haber 23 Nisan 2019 - 14:16 'de eklendi ve 234 kez görüntülendi.
  • Öğrenciler bayramı bayram gibi kutladı

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 99’uncu yıldönümü törenlerle kutlandı. Öğrenciler, oyunlarla gönüllerince eğlendi. Türkçe Öğretmeni Mehmet Demir, “Ulu Önderin dediği gibi sizlerden çok şey bekliyoruz” dedi.

Törenler, Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Atatürk büstüne çelenk konulması ile başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından buradaki program sona erdi. Kutlamalar, Şehit Ömer Yaman Ortaokulu’nda devam etti.

Buradaki programa Kaymakam Nazlı Demir, Belediye Başkan Vekili Celal Çelik, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ahmet Seyhun, kurum amirleri, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Şehit Ömer Yaman Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Mehmet Demir yaptı. Türkçe Öğretmeni Demir, 23 Nisan’ın tarihimizin dönüm noktalarından biri olduğunu belirterek, özetle şöyle konuştu;

“Milletimiz egemenliğini, yurdumuzu ele geçirmek isteyen düşmanlara ve bunlarla işbirliği yapanlara karşı savaşarak kazanmıştır. Bu nedenle egemenliğimiz, ulusal varlığımızın başında gelir. Günümüz büyükleri, sonraki kuşaklara daha iyi bir Türkiye bırakmak durumunda ve sorumluluğundadır. Bu, ülkemize ve yarının büyükleri çocuklarımıza olan en temel görevimizdir. Sözlerimi Atatürk’ün şu sözleriyle tamamlıyorum: Küçük hanımlar, küçük beyler, sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı, bir mutluluk parıltısısınız! Memleketi asıl aydınlığa boğacak sizsiniz. Kendinizin ne kadar mühim, kıymetli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şey bekliyoruz.”

Yapılan konuşmanın ardından günün anlam ve önemini belirten şiirler okundu. Karate kursu öğrencileri gösterilerini sergiledi, ana sınıfı öğrencileri gösterilerini sundu, öğrencilerden oluşan koro ekibinin müzik dinletisi izleyenleri keyiflendirdi. Halk oyunları ekibi halay çekti.

Hazırlanan eski çocuk oyunları, çemberden geçme, halat çekme ve süngerle su yarışması da hem öğrencilerin eğlenmesini sağladı hem de izleyenlere keyifli anlar yaşattı. Halat çekme yarışması, öğretmenler ve kurum amirleri arasında da yapılarak, büyükler de çocukluklarını yaşadı.

Kutlama programı, çeşitli dallarda dereceye giren öğrencilerin ödüllendirilmesiyle devam etti.

Karate dalında Türkiye’de dereceye giren Melek Duran, Muhammed Kazan, Şevval Duran, Melek Kazan ve Leyla Kazan’a ödülleri Kaymakam Nazlı Demir tarafından verildi.

Resim dalında dereceye giren İrem Ekinci, Fatma Bozkurt, ve Baran Yılmaz’a ödülleri Belediye Başkan Vekili Celal Çelik tarafından, kompozisyon dalında dereceye giren Ayşe Akbulut, Ercan Karabaş ve Hidayet Kaçmaz’a ödülleri İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Yüzbaşı Ahmet Seyhun tarafından ve şiir dalında dereceye giren Melike Yılmaz, Esra Demir ve M. Sinan Yıldızhan’a ödüllerini İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Bozdoğan’ın vermesiyle tören sona erdi.

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA