SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam
Bülent Boztepe

Umut Verici Gelişmeler

Umut Verici Gelişmeler
Bu haber 09 Kasım 2020 - 0:04 'de eklendi ve 90 kez görüntülendi.

İlçemizin sorunlarını çözme konusunda çaba harcanması gerektiğini, ilçemize gelen yetkili ve ilgililere ısrarla bilgilendirilme yapılması gerektiğini dile getirmiştik.

Nitekim geçen hafta ilçemize gelen eski Kaymakamımız şimdi ki İçişleri Bakan Yardımcısı Sayın İsmail Çataklı’ya özellikle ilçemiz Emniyet Amirliği lojmanının yapımı konusunda bilgilendirme yapılmasını istemiştim.

Kaymakam Sayın Ramazan Polat geçen haftaki yazımızın üzerine Sayın Çataklıya Emniyet lojmanlarının yanı sıra Jandarmanın da sorunlarının iletildiğini, Sayın Çataklı’nın da konu hakkında ilgileneceğini söylediğini bildirdi. Yöneticilerimizin ilçemiz sorunları hakkında bilgileri gelen yetkililere hazırlıklı olarak anlatması sorunlarımızın çok daha kısa sürede çözüleceği yönünde bizlere umut verir.

Yaşamımızın da önemli atasözlerinden “Ağlamayan bebeğe meme yoktur” deyimi bizim ilçemizin durumunu çok güzel özetliyor. Yetkilileri sorunların çözümü konusunda sürekli bilgilendirmemizle çözüm çok daha rahat olacaktır. Ağlamalıyız… Bizim için değil, yılların birikimi sorunların çözümü için.

Birlik ve beraberlik içerisinde el ele vererek olumlu ortamda her türlü sorunumuzu dile getirmeliyiz. Vatandaş olarak, yetkililer olarak bunu dile getirmeliyiz. Mevcut sorunların dışında yeni projeler yaparak bunu ilgililere sunmalıyız. Yeni yapılacak yatırımlarla kahveleri dolduran gençlerimizin bir kısmına hiç değilse iş imkanı yatarız.

Son aylarda Çermik’imizin değerlerini kaybetme üzüntüsünü yaşıyoruz. Esnaf ve Sanatkarlar Kooperatifi Başkanı merhum İskender Çakır ile başlayan kaybımızı en son Ankara Çermikliler Derneği Kurucu Başkanı Mustafa Orhan’ı da kaybetmenin acısını yaşıyoruz. Arkadaşım Mustafa Orhan’a Allahtan rahmet kederli ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Daha fazla acı yaşamamayı diliyorum. Yine ilçemizin sevilen esnaflarından kunduracı Hacı Yasin’i de kaybetmenin acısını yaşıyoruz.

Daha güzel günlerde görüşmek dileği ile…

Hoşçakalın…

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA