SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam
Bülent Boztepe

Unutulmayacak…

Unutulmayacak…
Bu haber 20 Temmuz 2020 - 0:12 'de eklendi ve 209 kez görüntülendi.

Atandığı ilk günden beri ilçemizin sorunlarına çözüm getirmek için gecesini gündüzüne katan, ilçe tarihimizin ilk kadın Kaymakamı Sayın Nazlı Demir’in ani atanması büyük üzüntüye neden olurken, ilçemiz için önemli projelerin yarım kalması da bir o kadar hayal kırıklığı yarattı.

Geldiği günden beri özellikle kırsal kesimde halkla iç içe olan Kaymakam Sayın Demir, özellikle kadınlarla kurduğu iletişimle gönüllerde taht kurdu.

Gerek tasada gerek kıvançta halkla iç içe olan Kaymakam Sayın Nazlı Demir, özellikle hasta ve yoksulların kapısını sık sık çalarak onların sorunlarına çözüm getirmesiyle de gönüllerde taht kurdu.

Kaymakam Sayın Demir, ilçemizin bir turizm ilçesi olduğunu her ortamda vurgularken, şehrin girişini de yaptırarak ilçeyi kent görünümüne kavuşturdu. GAP BKİ. finanse ettirdiği  ve ilçemizin girişine ve Diyarbakır yolu üzerine koydurduğu ışıklı tabelalarla turizmin yanı sıra ilçemizn doğal güzelliğini de ön plana çıkararak tanıtıma büyük önem verdiğinin ve katkı sağladığının en önemli göstergelerinden biridir.

Kaymakam Sayın Nazlı Demir’in, “geride eser bırakmak istiyorum dediği” çarşı projesi, Ergani yolu yapılması projelerini yapamadan gidiyor olması sanırım kendisinin içerisinde de burukluk bırakmıştır.

Umarım gelecek Kaymakam, Sayın Demir’in projelerini tamamlar ve projesi hayata geçirilir. Zaten, devlette devamlılık esastır. Bu nedenle Sayın Demir’in bıraktığı projelerin tamamlanacağına inanıyorum.

Kaymakam Sayın Nazlı Demir, yıllardan beri, bilinen ve beğenilen “Çermik Biberinin” coğrafi yer işareti alarak tescillenmesi çalışmasını gerçekleştirdi. O nedenle kanımca geride bir eser bırakmış oldu.

Kaymakam Sayın Nazlı Demir, halka ve esnafla sık sık pazara inerek bir araya gelmesi takdire şayandır. Hamambaşına çeki düzen vermesi de yine unutulmayacaktır.

Zaten halkla bütünleşmeyen bir yöneticinin başarıya ulaşması mümkün değildir. Geçmişte öyle Kaymakamlar gördük ki halk tanımadan, yüzünü görmeden görevini tamamlayıp gitmiştir. Sayın Demir öylesi değildi. O nedenle Çermikliler kendisini unutmayacaktır.

Görev yaptığı süre içerisinde yaptığı tüm katkılardan dolayı kendisine teşekkür ediyor, yeni görevlerinde başarılar diliyoruz.

Görüşmek dileğiyle…

Hoşçakalın..

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA