SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam
Bülent Boztepe

ÜVEY EVLAT

ÜVEY EVLAT
Bu haber 24 Ağustos 2020 - 8:20 'de eklendi ve 124 kez görüntülendi.

Güneydoğu Anadolu bölgesinin tek termal turizm merkezi olan ilçemiz Cumhurbaşkanı kararnamesi ile termal turizmden çıkarılarak ilk darbeyi yemişti.

İkinci darbeyi de ne yazık ki ulaşımda yedi.

30 kilometrelik yolun yıllardır yapılmaması ilçemizin üvey evlat muamelesi gördüğünün açık bir örneğidir.

Her seçimde %70 oy alan iktidarın, hizmet yönünden ilçemizin geri kalmasına sebep olması gerçekten düşündürücüdür.

Bizden çok çok geri olan ilçelerin muhalif siyasi tercihinden dolayı bizden çok çok ileri gitmesi bizleri üzmektedir.

Örneğin; Çınar ilçesi daha düne kadar bir köy görünümünde olan Çınar verilen hizmetlerle kent görünümüne bürünmüştür. Elbette bütün ilçelerimizin hizmet almasını istiyoruz. Fakat bize yapılan muameleyi de kabullenemiyoruz.

İlçemiz üvey evlat olduğunu Ergani yolunun bir başka bahara yani yapılmama durumunu ortaya koyarken; ilçemizdeki birçok kamu kuruluşunun da alınarak başka ilçelere verilmesi üvey evlat olduğumuzu ortaya koyuyor.

Biz bunu hak etmiyoruz.

Güney Doğu’nun termal turizm merkezi olan ilçemiz sahip olduğu sıcak suyu ile dünyada ikinci sırada iken, yıllardan beri bu özelliği görmezden gelindi. Termal turizm kapsamında olduğu sırada hükümetin yapacağı en ufak bir yatırım çok şeyi değiştirebilir, özel sektör gelebilirdi, çehresi tamamen değişebilirdi, örnekleri çoktur.

Hiçbir özelliği olmayan batıdaki ilçelerin ihya edildiğini görüyoruz. Bu sıcak su batı da bir il veya ilçede olsaydı orası dünyanın tanıdığı termal sağlık merkezi olurdu. Yazık hem de çok yazık.

30 km’lik yolun yapılmaması gerçekten düşündürücüdür. Koskoca Karayollarının 30 km yol yapacak ödeneğinin de bulunmaması düşündürücüdür.

Otoyolların geliri Karayollarının geliri değil midir? Biz yanlış mı biliyoruz? Geliri ise bu para nereye gidiyor?

Yoksa yeni yapılan otoyol ve köprülerinin müteahhitlerine mi gidiyor? Öyle ya geçmediğimiz köprünün otoyolların ücretini ödemiyor muyuz?

Görüşmek dileğiyle.

Hoşçakalın…

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA