SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Uyuşturucu ile topyekun mücadele

Uyuşturucu ile topyekun mücadele
Bu haber 12 Kasım 2018 - 0:28 'de eklendi ve 142 kez görüntülendi.

– Tüm Türkiye genelinde aynı anda yapılan toplantı, Kaymakamlıkta gerçekleştirildi

 

İlçemizde uyuşturucu ile topyekun mücadele edilmesi için toplantı yapıldı. Türkiye genelinde aynı anda yapılan toplantıya, Kaymakam Nazlı Demir başkanlık etti.

Başbakanlığın 2017/23 sayılı genelgesiyle ülke genelinde “Bağımlılıkla Mücadele Koordinasyon Kurulları” oluşturuldu. Bu doğrultuda Kaymakam Nazlı Demir’in başkanlık ettiği ilk toplantıda kurulda şu üyeler yer aldı; Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Kıran, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ahmet Seyhun, İlçe Emniyet Amiri Komiser Mehmet Karademir, İlçe Sağlık Müdürü Melih Akay Arslan, Milli Eğitim Müdürü Murat Bozdoğan, Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Yusuf Güden, Gençlik ve Spor Hizmetleri personeli, Müftülük personeli, Zabıta Müdürü İhsan Akdağ ile Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İskender Çakır.

Kurulun amacı ve görevlerinde, çok büyük sorun haline gelen ve gün geçtikçe artan uyuşturucu, alkol, sigara başta olmak üzere, tüm bağımlılık yapan maddelerle topyekun mücadelenin sağlanması, bu doğrultuda tüm resmi kurumların birbirleriyle birlikte ve uyum içerisinde çalışması, ilçemizde bağımlılıkla mücadelede yeni tedbirlerin alınması ve eylem planının oluşturulması yer aldı.

İlçe Sağlık Müdürü Melih Akay Arslan; “Bağımlılıkla mücadele, tek bir kurumun çabalarıyla baş edilecek bir konu değil. Uyuşturucu, alkol, sigara ve diğer madde bağımlılıklarıyla mücadele etmek ve başarılı olmak için, resmi ve özel tüm kurum ve kuruluşların, işletmelerin, vatandaşların hep birlikte bir çalışma içerisinde olması gerekir. Bu doğrultuda kurulan bu koordinasyon kurulunun başta ilçemiz olmak üzere ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.

Sağlık Müdürlüğü olarak bu işin koordinasyonunu ve sekreteryasını yürütmekteyiz. Bağımlılıkla mücadelemizde tüm vatandaşlarımızın önerilerine açığız ve desteklerini bekliyoruz. Her zaman İlçe Sağlık Müdürlüğü’ne gelerek görüş ve önerilerini bizimle paylaşabilirler” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA