SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Uzman doktor eksiği kalmadı

Uzman doktor eksiği kalmadı
Bu haber 25 Mart 2019 - 0:03 'de eklendi ve 454 kez görüntülendi.
  • Hastaneye göz, ortopedi ve kadın doğum uzmanları atandı

 

İlçemiz Devlet Hastanesinde uzman eksiği kalmadı. Sağlık Bakanlığı Genel Müdür Yardımcısı Dr. Alper Aziz Biten, son atamalarda hastaneye göz, ortopedi ve kulak burun boğaz doktorlarının atandığını ve ilçeye gelerek göreve başlayacaklarını söyledi.

İlçemize gelerek sağlık yatırımları hakkında temaslarda bulunan Sağlık Bakanlığı Genel Müdür Yardımcısı Dr. Alper Aziz Biten, Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu ile birlikte Devlet Hastanesini ziyaret etti.

Başhekim Murat Yıldızhan tarafından karşılanan Genel Müdür Yardımcısı Dr. Biten ve Belediye Başkanı Karamehmetoğlu, Başhekim Yıldızhan ile birlikte yatan hastaları ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Sağlık Bakanlığı Genel Müdür Yardımcısı Dr. Alper Aziz Biten, Çermik genelinde 251 sağlık personelinin bulunduğunu, son planlama ile 55 personel daha atanacağını belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü;

“Şu anda devlet hastanemizde 177 personelimiz hizmet veriyor. 6 uzman hekimimiz, 33 pratisyen hekimimiz görevine devam ediyor. son atamalarla birlikte göz, ortopedi ve kulak burun boğaz uzman doktorlarımızın da ataması gerçekleştirildi. Doktorlarımız ilçeye geldi ve hafta başında görevlerine başlayacaklar. Böylece hastanedeki uzman sayısı 9’a yükselmiş oldu ve uzman doktor sıkıntımız kalmadı.

Çermik genelinde 251 sağlık çalışanı hizmet veriyor. Son planlamada Çermik’e 55 personelin daha atanması yapılacak. Bu personellerden 28’inin ataması gerçekleştirilerek göreve başladı. Kalan personelin de bu yıl içerisinde ataması gerçekleştirilecek. Zaten yeni hastanenin yapımından sonra uzman hekim sayısı üç katına çıkacak.”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA