SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Vali: “Çermik’i marka şehir haline getireceğiz”

Vali: “Çermik’i marka şehir haline getireceğiz”
Bu haber 10 Aralık 2017 - 23:56 'de eklendi ve 329 kez görüntülendi.

-“Birlik ve beraberlikle doğru işler yapacağız”

Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, ilçemizde 81 mahalle Muhtarı ile bir araya geldi, Muhammed Emin Er İmam Hatip Lisesinde incelemelerde bulundu, vatandaşlarla sohbet etti. Vali Hasan Basri Güzeloğlu, Çermik’i termal turizmde marka şehir haline getireceklerini belirterek, “Birlik ve beraberlik içerisinde doğru işler yapacağız” dedi.

Vali Güzeloğlu ve beraberindeki daire Müdürleri ile birlikte ilçemize geldi. Vali Güzeloğlu’na Hükümet Konağı girişinde iki öğrencinin çiçek sunmasından sonra Kaymakam Mehmet Şerif Olcaş, Belediye Başkan Şehmus Karamehmetoğlu, Cumhuriyet Savcısı Süleyman Özen, İlçe  Jandarma Komutanı Jandarma Yüzbaşı Alper Soner Serin ve diğer daire müdür ve amirleri ile mahalle muhtarları karşıladı.

Daha sonra Kaymakamlık Makamına çıkan Vali, burada bir süre dinlendikten sonra Belediye Başkanlığı’nı ziyaret etti. Hükümet Konağından çıktıktan sonra Belediyeye giderken vatandaşlarla sohbet etti, esnaflarla görüştü.

Vali Hasan Basri Güzeloğlu, Belediye Başkanlığı önünde Başkan Şehmus Karamehmetoğlu ve belediye çalışanları tarafından karşılandı.

Vali Hasan Basri Güzeloğlu, Belediye Başkanlığı’nda yaptığı açıklamada, Kaymakamlığın, Belediye Başkanlığı’nın ilçede güzel işler yaptığını, kendilerinin de ilçenin kalkınması için her türlü desteği vereceklerini söyledi.

Çalışanlarla birlikte hatıra fotoğrafı çeken Vali ve beraberindekiler Belediye Başkanlığı’ndan sonra açılışı resmi olarak yapılmayan Muhammed Emin Er İmam Hatip Lisesi’ne geçti.

-Uyardı

Burada okul yöneticileri tarafından karşılanan ve okul içerisinde yapılan camiyi ziyaret eden Vali Güzeloğlu, okulda girdiği sınıfların havasız ve duvarlarında sıva dökülmeleri ni görmeleri üzerine Okul Yöneticilerini uyardı. Öğretmen açığı olup olmadığını soran Vali, 5 öğretmen açığı bulunduğunu, bunun da ücretli öğretmen ataması ile doldurulduğunun bildirilmesi üzerine, İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er’den öğretmen ataması yapılmasını istedi. Okulu gezen Vali Güzeloğlu, bir kapalı oda görünce, “Burası niye kapalı” diye sordu. “Boş” yanıtı verilince, odanın açılmasını istedi, açılan odanın laboratuar olduğunu görünce, yine İl Milli Eğitim Müdürü Er’i çağırarak bilgi aldı.

Daha sonra öğretmenler odasına geçen Vali Hasan Basri Güzeloğlu’na burada Nurcan Yıldızhan’ın Arapça harf motifli bir tablo hediye edildi.

– “Çermik marka şehir haline getireceğiz”

Daha sonra Hükümet Konağındaki toplantı salonuna geçen Vali Güzeloğlu, 81 mahalle muhtarı ile bir araya geldi. Toplantı öncesi Konuşan Kaymakam Mehmet Şerif Olcaş, Çermik’in, tarihi, kültürü, kaplıcası, doğal güzelliği ile Diyarbakır’ın en güzel ilçelerinden biri olduğunu, ilçenin maden, termal turizm odaklı bir ekonomiye sahip olduğunu ve 1924 yılında ilçe statüsüne sahip olduğunu söyledi.

Çalışma arkadaşları ile birlikte kendilerini ağırlayan Çermik halkına teşekkür ederek konuşmasına başlayan Vali Hasan Basri Güzeloğlu, Çermik’i, tarihi birikimi, doğal güzelliği, turizmi ile gelişmesi ve kalkınması adına yoğun çalışma içerisinde olduklarını söyledi. “Gayretimiz doğru olsun, iyi olsun” diyerek konuşmasını sürdüren Vali, şöyle devam etti;

“Geleceğe doğru büyük devlet olarak, el birliği ile en güzel hizmeti gerçekleştireceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımız, bizler hizmeti ibadet sayan bir anlayışla ileri bakacağız. Bu gayret içerisinde güç birliğimiz, gönül köprüsü olsun. Kaynak sorunumuz hamdolsun yoktur. Biz milletin ayağına gideriz. Bu nedenle yaptığımız toplantı ilk değil devam edecek.  İlçede çözülecek sorunu ilçede, ilde çözülecek sorunu ilde, Bakanlık düzeyince çözülecekse Bakanlıkla gözeceğiz.

Çermik’i çok kısa sürede termal turizmde marka haline getireceğiz. Bu bereket, bolluk, kalkınmışlık getirecek. Doğru yapacağız. Her şey çok güzel olacak. Bununla Çermik’imiz, Diyarbakır’ımız, ülkemiz kazanacak. Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın.”

Vali konuşmasının ardından Muhtar’dan mahallelerinin sorunlarını dinledi, toplantıdan sonra Vali ve beraberindekiler, Diyarbakır’a döndü.

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA