SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Vali Güzeloğlu; “Diyarbakır’ın markaları ile dünyaya açılma zamanı”

Vali Güzeloğlu; “Diyarbakır’ın markaları ile dünyaya açılma zamanı”
Bu haber 10 Aralık 2017 - 23:26 'de eklendi ve 143 kez görüntülendi.

Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu,  Pirinçlik’te bulunan Mega Sanayi Sitesinde yer alan esnaflarla bir araya geldi ve esnafların sorunlarını dinledi. Vali Güzeloğlu, “Şimdi el birliğiyle, güç birliğiyle, gönül birliğiyle toparlanma, çalışma ve Diyarbakır’daki markalarla dünyaya açılma zamanı” dedi.

Ziyarette Vali Güzeloğlu’nu, Vali Yardımcısı Vekili ve Bağlar Kaymakamı Tolga Toğan, İl Emniyet Müdürü Tacettin Aslan, Diyarbakır Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Alican Ebedinoğlu, Mega Sanayi Sitesi Başkanı Cahit Pekkolay ile sitede işyerleri olan esnaf karşıladı.

“Şimdi el birliğiyle, güç birliğiyle, gönül birliğiyle toparlanma, çalışma ve

Diyarbakır’daki markalarla dünyaya açılma zamanı”

Ziyarette ilk olarak Mega Sanayi Sitesi Başkanı Cahit Pekkolay tarafından bir açılış konuşması gerçekleştirildi. DESOB Başkanı Alican Ebedinoğlu’nun teşekkür konuşmasının ardından esnafa hitap eden Vali Güzeloğlu şunları söyledi;

“Diyarbakır’da geçmişte yaşanan ve maalesef kenti çok olumsuz etkileyen dönemlerden sonra, İnşallah şimdi el birliğiyle, güç birliğiyle, gönül birliğiyle toparlanma, çalışma ve Diyarbakır’daki markalarla dünyaya açılma zamanı. Diyarbakır bunu sağlayacak derinliğin, zenginliğin, birikimin adı. Lojistik olarak da böyle ticaret olarak da böyle altyapı olarak da böyle. Bunu en kısa zamanda sağlayacağız. Buna hiçbir engelimiz yok. Yeter ki işbirliği olsun, karşılıklı buluşma olsun.

Sizin de ifade ettiğiniz konular tabii önemli. Öncellikle altyapıdan başlayarak elektrikten doğalgaza, kanalizasyona ve yola kadar çözülmesi gerekiyor. Çünkü bunlar hem maliyetleri azaltan, hem de buranın gelişmesini sağlayan temel altyapılardır. Bunları İnşallah Bağlar Kaymakamımız Tolga Bey benim adıma koordine edecek. Gerek elektrikte, sadece ana hatta bağlamak değil, buraya trafo lazım kesintisiz elektriğin sağlanması için. Doğalgazın buraya altyapı olarak taşınması, yol bağlantıları ve belki de diğer detayları kastederek bütün konuları koordine ederek ilgili kurumlarla konuşup sizlerle iletişime geçerek bana sonucunu getirecek. Biz de insiyatifimizi alıp gereken neyse katkımızı koyacağız.

KOSGEB ile sürdürülen ilişkilerde gerek Diyarbakır geneli için gerekse de site için şimdi hemen talimat vereceğim programı yönetecek. KOSGEB’in burada bütün herkesle hem temasını hem de kaynak ve katkı sağlayacak alanları bilgilendirme toplantısı en kısa zamanda yapsınlar ki sizlerde sorularınızı sorun onlarda ne katkı koyacakların söylesin.

“Bu ihanetler bu kentte yapılmasaydı bugün Diyarbakır

dünya çapında bir üretim, lojistik ve ticaret merkeziydi”

Kamu görevlisi sizin gitmenizi beklemeyecek. Siz yerinizde çalışırken gelip size bilgi verecek. Yol göstermekte size bunu açmakta size öncelik edecek. Devletin bütün kurumlarının işi millete hizmet etmektir. Bu felsefeyle hareket etmelidir. Bunu biliyorsunuz ben yaklaşık üç dört aylık bir süre oldu Diyarbakır’a geleli bunu her zaman söylüyoruz. Bütün kurumlara talimat veriyoruz. Benim gittiğim yerde benden önce benim tüm çalışanlarım gitmek zorunda. Bu iletişim sağlanmak zorundadır. Karşılıklı işbirliği her daim sağlanmak zorundadır. Onun için tüm gelişmeler de ve tüm beklentilerimizde gerek kooperatif başkanımız olsun, gerek DESOB Başkanımız olsun bize ilettiğinde anında bir talimatla meseleyi vaziyet ediyoruz.

Ama bugünden itibaren geç kalma şansımız yok. Temas ettiğiniz firmalara, kurumlara işbirliği yaptığınız bütün yerli ve yabancı ortaklara bunları söyleyin. Arazi tahsisi, altyapının iyileştirilmesi ve buna benzer tüm kamu kurumlarındaki bütün yetkileri kullanmaya hazırız. Yeter ki Diyarbakır büyüsün, Diyarbakır gelişsin istihdamı artsın. İnşallah istikrar ve refah çoğalsın. Diyarbakır’ın buna ihtiyacı var. Bu ilin güzel insanlarının huzuruna aşkla, işle, buluşma ihtiyacı var. Kaybettiğimiz zaman eğer yaşanmasaydı, bu ihanetler bu kentte yapılmasaydı bugün Diyarbakır dünya çapında bir üretim, lojistik ve ticaret merkezi idi. Buna hiçbir engel yok. Ama maalesef geriyi geride bırakıp ileriyi İnşallah kazanacağız. Buda ortak bir çabayla olacak”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA