SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Vali Güzeloğlu’ndan engellilere müjde

Vali Güzeloğlu’ndan engellilere müjde
Bu haber 10 Aralık 2017 - 23:23 'de eklendi ve 67 kez görüntülendi.

Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, engelli vatandaşlar müjde verdi.

Valilik tarafından 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle düzenlenen etkinlikte, engelli vatandaşlarla bir araya gelen Vali Güzeloğlu, Diyarbakır’da bulunan engelli dernekleri temsilcileri ve engelli vatandaşları sevindirdi

Vali Güzeloğlu Diyarbakır’da ki engellilerin eksikliklerini gidermek ve eğitim noktasındaki beklentiyi karşılamak adına önemli bir çaba sergilediklerini belirterek, şöyle konuştu;

“Bugün itibariyle gerek Bakanlığımız, gerek Yatırım İzleme Koordinasyon Başkanlığımız gerekse Belediyelerimiz olmak üzere ortak bir çalışma sonucunda 2018 yılı içerisinde çok uzun zamandır beklenilen ama gerçekte biraz geciken eğitim kurumlarımızın inşallah temelini atıp Diyarbakır’ımıza kazandıracağız. Bu 9 eğitim kurumunu kısaca sizinle paylaşmak istiyorum.

Özel Eğitim Uygulama Merkezi 16 derslikli otizm ve otizm çocuklarına hizmet vermek üzere, hafif düzeyde eğitilebilir zihinsel engelli çocuklarımız için özel eğitim uygulama merkezi yine 16 derslik yapılacak. Yine eğitilebilir düzeyde orta ve ağır düzeyde zihinsel eğitim merkezi olarak yine 16 derslik ve yine özel eğitilebilir çocuklarımıza 8 derslikli anaokulumuz olacak.

Bunun yanında bugüne kadar olmayan eksikliği ciddi anlamda hissedilen ve Diyarbakır içinde kabul edilemez olan İşitme Engelliler Lisesi 24 derslik, İşitme Engelliler Meslek Lisesi 24 derslik ve Görme Engelliler Lisesi 16 derslik ve bunların yanında İşitme Engelliler Lisesi ve İşitme Engelliler Meslek Lisesi 100 kişilik ve Görme Engelliler içinde 100 kişilik olmak üzere pansiyon yatırımlarımız İnşallah hemen 2018’de temelini atıp İlimize ve sizlere kazandırıyoruz.

Bu konudaki çabaları için büyük destekleri için Sayın Milletvekillerimize ve şüphesiz Saygıdeğer Bakanlarımıza, Başbakanımıza, Cumhurbaşkanımıza şükranlarımı arz ediyorum. Eğitimin bu düzeyde sağlanmasının istihdama şüphesiz çok olumlu katkısı olacak, eğitim alan sizlerin, gençlerimizin ve her yaştaki engelli kardeşlerimizin istihdamla buluşması şüphesiz artık çok daha rahat olacak. Bugün itibariyle İl genelinde 925 kardeşimiz istihdam ediliyor.”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA