SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Vali Karaloğlu: “24 saat Çermik’in emrindeyiz”

Vali Karaloğlu: “24 saat Çermik’in emrindeyiz”
Bu haber 15 Kasım 2021 - 9:56 'de eklendi ve 71 kez görüntülendi.
  • “Çermik’i tercihinden dolayı cezalandıranlar vardı”

 

İlçemizde Büyükşehir Belediyesi tarafından 29 milyon liraya mal olan 147 kilometre grup mahalle yollarının açılışı yapıldı. Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, 24 saat Çermik’in emrinde olduklarını söyledi.

Bir dizi açılışı yapmak üzere ilçemize gelen Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu’na, AK Parti Diyarbakır milletvekilleri Mehmet Mehdi Eker, Ebubekir Bal, AK Parti MKYK üyesi Suna Kepolu Ataman ve Alaattin Parlak, AK Parti İl Başkanı Mehmet Şerif Aydın, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ayhan Kardan ve Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanları eşlik etti.

Vali Karaloğlu ve beraberindekileri Kaymakam Ramazan Polat, Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, daire amirleri, belediye meclis üyeleri ve STK temsilcileri karşıladı.

Vali Karaloğu ilk olarak çevre düzenlemesi Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak Çermik Sanayi Sitesinde devam eden çalışmaları inceleyerek başladı. Daha sonra ilçemizde yapımı tamamlanan 147 kilometrelik kırsal mahalle yollarının açılış törenine katıldı.

Açılış töreninde bir konuşma yapan İlçemiz Kaymakamı Ramazan Polat, 77 kırsal, 4 merkez mahallesinde 51 bin vatandaşımızın yaşadığı, Diyarbakır’ımızın devlet, millet, bayrak ve vatan sevgisini gönüllerinde taşıyan insanların oluşturduğu güzide bir ilçe olduğunu söyledi.

Kaymakam Polat; “İlçemiz gerek hayvancılık alanında 350 bine yakın küçükbaş hayvan sayısıyla en fazla ilçe olması, bine yakın çeşitli tarımsal ve zirai ürünlerin yetişmesiyle, özellikle kaplıcalarıyla termal turizm, tarihi ve doğa güzellikleriyle turizm alanında potansiyel sahibi bir ilçedir.

Büyükşehir belediyemiz tarafından yapımı devam eden; sokak sağlıklaştırması, belediye hizmet binası, 135 kilometrelik kırsal mahalle asfalt çalışması, kız öğrencilerimiz için hizmete girecek olan yurt binası, sanayi sitesi çevre düzenlemesi, Gelincik Dağı ve Sinek Çayı yol yapım ve ıslah çalışması ve ilçemize gerçekten değer katacak olan Yabanardı ve Şeyhandede tabiat parkı çalışması noktasında sizlere şükranlarımızı sunuyorum. Çermik’e hizmet şahsım için bir onurdur” dedi.

Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu ise Vali Münir Karaloğlu önderliğinde, bakanların, milletvekillerin ve diğer yetkililerin Çermik’e göstermiş oldukları ilgi, alaka ve yapılan yatırımlarından dolayı teşekkür etti. Belediye Başkanı Karamehmetoğlu, belediye olarak da üzerlerine düşenden fazlasını yaptıklarını, Çermik’e hizmet etmenin kendisi için bir onur olduğunu ve bundan sonra da gece gündüz demeden Çermik’e hizmet için çalışmaya devam edeceğini sözlerine ekledi.

Vali Karaloğlu ise, kırsal mahallelerde 1200 kilometre asfalt hedefiyle yaptıkları çalışmaların devam ettiğini söyledi.

Her ilçenin sorunlarını çözmek için yoğun çaba sarf ettiklerini belirten Karaloğlu, şöyle konuştu:

“Çermik’i tercihinden dolayı cezalandıranlar vardı. Ama biz birikmiş sorunlarını çözme adına bu sene en çok asfalt yaptığımız ilçelerin başında Çermik geliyor. Çermik bunu hak etti ama sadece Çermik’te yol yapmıyoruz sayın bakanım. Hemşehrilerimiz, Kaymakamımız, Belediye Başkanımız, muhtarlarımız tarafından bize aktarılan Çermik’in her sorunuyla yakından ilgileniyoruz.”

“Diyarbakır’ın değerlerini gün yüzüne çıkarmak görevimiz”

Çermik’in saklı bir cennet olduğunu ifade eden Karaloğlu, bölgenin 40 senedir her türlü değerlerinin üzerinin örtüldüğü bir dönemin yaşandığını aktardı.

Çermik’in tarihi, kültürel, inanç ve doğa turizmi açısından oldukça önemli olduğunu vurgulayan Karaloğlu, ilçeye yapılan yatırımlar sayesinde turizmden daha çok kazanç sağlayacağını ifade etti.

Karaloğlu, Şeyhandede Türbesinde bulunan sahabe kabrinin de ayrıca türbeye dönüştürüleceğini belirtti.

Sokak sağlıklaştırma ve belediye hizmet binasında çalışmaların devam ettiğini belirten Karaloğlu, Çermik Hastanesi’nin de yenileceğini dile getirdi.

Kırsal Kalkınma Daire Başkanlığınca çiftçilere makine desteklerinde bulunduklarını hatırlatan Karaloğlu, vatandaşın gelirinin arttırması için çaba sarf ettiklerini kaydetti.

Karaloğlu, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından ilçeye spor tesisleri yapmak için çalışmaların sürdüğünü söyledi.

Tüm hizmetlerin Diyarbakır’ın daha iyi bir noktaya gelmesi için yapıldığını aktaran Karaloğlu, sözlerini şöyle sonlandırdı:

“24 saat Diyarbakır’ın emrindeyiz. 24 saat Çermik’in emrindeyiz. Hizmetlerimize durmadan devam edeceğiz. Bütün hedefimiz Diyarbakır’ın tamamını daha yaşanılabilir, yaşam kalitesi daha yukarı çıkmış kente dönüştürmek için gece gündüz demeden çalışıyoruz, çalışmaya da devam edeceğiz.”

Yapılan konuşmaların ardından 147 kilometrelik yolun açılışını gerçekleştirdi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA