SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Vali Karaloğlu Çüngüş’te değerlendirme toplantısı yaptı

Vali Karaloğlu Çüngüş’te değerlendirme toplantısı yaptı
Bu haber 26 Ekim 2020 - 0:06 'de eklendi ve 60 kez görüntülendi.
  • “Diyarbakır’ın her ilçesinde 2021 yılında iyileşmeyi yaşayacağız”

 

Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu Çüngüş’te değerlendirme toplantısı yaptı. Vali Karaloğlu, Diyarbakır’ın her ilçesinde 2021 yılına iyileşmenin yaşanacağını ve bunu hep birlikte göreceklerini söyledi.

Vali Karaloğlu, toplantı öncesi ilçeye bağlı Yeniköy mahallesinde vatandaşlarla bir süre sohbet. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği sohbette Karaloğlu, vatandaşların sorunlarını ve taleplerini dinledi.

Sonrasında Çüngüş Kaymakamlığını ziyaret eden Karaloğlu, burada Kaymakam Tuncay Kaldırım ile yaptığı görüşmenin ardından Çüngüş Belediyesini de ziyaret ederek Belediye Başkanı Ali Suat Akmeşe ile de bir görüşme gerçekleştirdi.

İlçe Değerlendirme Toplantısı öncesi esnafları da ziyaret eden Vali Karaloğlu, esnaf ve vatandaşlarla sohbet etti.

Daha sonra öğretmenevindeki toplantıya geçen Karaloğlu, Çüngüş’ün sorunlarının ve çözüm önerilerinin ele alındığı İlçe Değerlendirme Toplantısı sonrası basına yönelik açıklamalarda bulunarak, Çüngüş’ün nüfus olarak küçük bir ilçe olmasına karşın coğrafi zorluğu bakımından önemli olduğunu, yapılan toplantıda sorunların masaya yatırıldığını ve önümüzdeki dönemde bu sorunları sırasıyla çözeceklerini söyledi.

Çocuk Parkları Hızla Tamamlanacak

İlçedeki sosyal tesis ihtiyacına yönelik olarak Belediyece yapılacak bir çalışmaya destek vereceklerini belirten Karaloğlu, çocuk parklarına ve spor alanlarına değinerek “çocuk parklarından bahsetti başkanımız hemen merkezdeki 3 mahalleye birer çocuk parkını yapalım hızlı bir şekilde. Ama köylerden de nüfusu müsait olan işte bugün gelirken Yeniköy gibi büyük köylerimizi de tespit edin o köylerimize de müsait alanları varsa çocuk parklarını koyalım önemli bir ihtiyaç o” dedi.

Elazığ – Malatya depreminden Çüngüş ilçesinin kırsalının da etkilendiğini ifade eden Karaloğlu, “Vatandaşlarımızın 262 konutu ağır hasarlı Çüngüş’te, bunların tespitleri yapıldı, yer tespitleri de yapıldı. Bunların 216 tanesi vatandaşın kendi parselinde, kendi arsasında. Kalanlarda Toplu Konut olarak inşallah yer tespitleri yapıldı. Biz ağır hasarlı binaların yıkımı ile ilgili çalışmayı ihaleyi yapacağız ve TOKİ tarafından da vatandaşlarımızın konutu en kısa sürede yapılacak. Hükümet Konağı da hasar almıştı yıkımı tamamlandı. Hafta içerisinde Kaymakam Bey gelmişti Bakanlıkla görüştük. Şu anda proje çalışmaları, yeni Hükümet Konağı’nın proje çalışmaları devam ediyor. İnşallah 2021 yılı içerisinde Çüngüş Hükümet Konağımızı da yapmış olacağız” şeklinde konuştu.

Vali Karaloğlu, tüm ilçeleri kırsal alanlarıyla birlikte kapsayan projelerin devam ettiğini belirterek “Diyarbakır’da biz şu anda 10 ayrı ihale yaptık arkadaşlar. İlçeleri sınıflandırdık ve her grupta 2 – 3 ilçeyi bir ihale içerisine alarak özellikle kırsalda ki yollarımız ile ilgili ihaleler tamamlandı. Geçen hafta itibariyle yer teslimleri yapıldı. İnşallah 2021’de kırsaldaki bu iyileşmeyi hep beraber yaşayacağız. Diyarbakır’ın her ilçesinde yaşayacağız. Elbette ki Çüngüş’te de o iyileşmeyi hep beraber görmüş olacağız” diyerek sözlerini tamamladı.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa