SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Vali Karaloğlu, yetimleri ağırladı

Vali Karaloğlu, yetimleri ağırladı
Bu haber 02 Ağustos 2021 - 9:45 'de eklendi ve 33 kez görüntülendi.

Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen programla yetim çocuklar ve ailelerini ağırladı.

Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığınca, Büyükşehir Belediyesi’nin On gözlü Köprü’deki “Diyar-ı Lezzet” sosyal tesislerinde düzenlenen etkinlikte çocuklar, yüz boyama, Hacivat ve Karagöz oyunlarıyla gönüllerince eğlendi.

Karaloğlu, burada yaptığı konuşmada, Valilik ve belediyeler olarak toplumun her kesimine ulaşmaya, 1 milyon 782 bin vatandaşın her birine dokunmaya ve gönlüne girmeye gayret gösterdiklerini söyledi.

Bu tarz çalışmalarını Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Sosyal Hizmetler il Müdürlüğü, Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı aracılığıyla gerçekleştirdiklerini ifade eden Karaloğlu, ayrıca dernek ve hayırseverleri de bu işin içine kattıklarını belirtti.

Bütün amaçlarının çocukları devletine, milletine, bayrağına, dinine ve diyanetine bağlı olarak yetiştirmek olduğunu vurgulayan Karaloğlu, Diyarbakır’da yaşayan çocukları mutlu ettikleri sürece kentin, dünyanın ve Türkiye’nin de yüzünün güleceğini dile getirdi.

Çocuklar doyasıya eğlendi

Masal kahramanlarının kıyafetlerini giyen Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ekipler, çocuklarla oyunlar oynayarak neşeli vakitler geçirmelerini sağladı.

Yüz boyama etkinliğinin de gerçekleştiği gecede çocuklar müzik eşliğinde eğlendi, gölge oyunu Hacivat ile Karagöz’ü heyecanla takip etti.

Vali Karaloğlu ve eşi Sevim Karaloğlu, çocuklarla yakından ilgilenerek oyuncak hediye etti.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA