SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Vali Karaloğlu’ndan “Aman Dikkat” uyarısı

Vali Karaloğlu’ndan “Aman Dikkat” uyarısı
Bu haber 05 Nisan 2021 - 0:27 'de eklendi ve 54 kez görüntülendi.

Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, son 15 günde kentte artan korona virüs vaka sayıları nedeniyle “Aman Dikkat” uyarısında bulundu.

Vali Karaloğlu, yaptığı açıklamada, salgın sona erene kadar belirlenen ve uygulaması oldukça basit olan maske, mesafe ve temizlik kuralına herkesin dikkat etmesinin önemine değinerek, şunları kaydetti:

“Sevgili Diyarbakırlılar; Aman Dikkat! Maalesef, son 15 gün içinde, pozitif vaka sayımız yüzde 20’lerden yüzde 60’lara çıktı. Evet, havalar ısınıyor, herkes kendini dışarı atmak istiyor ancak hep beraber sağlığımızı korumalıyız.”

“AMAN DİKKAT Mavi olmak için kurallara titizlikle uyalım”

Valilik ve Büyükşehir Belediyesi, Sağlık Bakanlığı’nın korona virüs salgınıyla ilgili il bazlı açıklamalarında, sarı kategoride orta riskli kentler arasında yer alan Diyarbakır’da, vatandaşlara yönelik bilgilendirme çalışmaları devam ediyor.

Salgının, kentte sosyal yaşamın kesintiye uğratmaması için herkesin üzerine düşen sorumluluğu hatırlatmak amacıyla geçen hafta billboardlara “AMAN DİKKAT Mavi olmak için kurallara titizlikle uyalım” afişlerini aşan Büyükşehir Belediyesi, vatandaşı daha dikkatli davranmalarını sağlamak amacıyla el broşürleriyle bilgilendirecek.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA