SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Vali Karaoğlu’ndan Bursa’daki ipek üreticilerine işbirliği çağrısı

Vali Karaoğlu’ndan Bursa’daki ipek üreticilerine işbirliği çağrısı
Bu haber 28 Şubat 2021 - 23:45 'de eklendi ve 16 kez görüntülendi.

“Bu işi beraber büyütelim. Diyarbakır ve Bursa’da yaş koza üretimini çoğaltalım. Bursa ile Diyarbakır arasında doğal ipek üretimi üzerinden bir dostluk, kardeşlik ilişkisi kuralım”

Vali Münir Karaloğlu, Bursa’da ipek üretimi yapan işadamlarına işbirliği çağrısı yaptı.

İlçelerin altyapıdan ulaşıma, tarım ve hayvancılıktan sosyal alanlara, sağlık ve gençlik hizmetlerinden turizme kadar çeşitli sorunlarına değinen Karaloğlu, kentin en önemli ürünlerinden ve tanıtım araçlarından birisinin ipek böcekçiliğinin olduğunu söyledi.

Kulp ilçesinin yaş koza üretiminde Türkiye’deki toplam üretimin %60’ını karşıladığını belirten Karaloğlu, Bursa’nın da ipek üretiminde öne çıktığını ifade etti.

Vali Karaloğlu, Bursa’daki ipek üreticilerine, “Bu işi beraber büyütelim. Diyarbakır ve Bursa’da yaş koza üretimini çoğaltalım. Bursa ile Diyarbakır arasında doğal ipek üretimi üzerinden bir dostluk, kardeşlik ilişkisi kuralım.” çağrısında bulundu.

Bursalı üreticilerin tekstil tecrübelerinden yararlanmak istediklerini dile getiren Karaloğlu, “Siz varsanız, biz hazırız. Beraber yol alabiliriz” dedi.

Karaloğlu, Kulp ilçesinde,  koza ve kozadan mamul ürünlere dönük projelerinin bulunduğunu, üreticilere bu yönde desteklerin devam edeceğinin altını çizdi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa