SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Vali, tarihi yerlerde incelemelere devam etti

Vali, tarihi yerlerde incelemelere devam etti
Bu haber 17 Ağustos 2020 - 0:20 'de eklendi ve 84 kez görüntülendi.

Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, Diyarbakır’ın tarihi ve kültürel noktalarında yaptığı incelemelerine, geçtiğimiz hafta sonunda da devam etti.

Vali Karaloğlu, Sur ilçesi İçkale yerleşkesi içerisinde yer alan Saint George Kilisesi ve eski cezaevi binasında faaliyet gösteren Diyarbakır Restorasyon ve Konservasyon Bölge Laboratuvarı Müdürlüğünde incelemelerde bulundu.

Tek Tek İnceledi

  1. yüzyılda cezaevi olarak inşa edilen binada çalışmalarına devam eden ve arkeolojik, etnografik eserler ile sikkelerin muhafaza edildiği müdürlüğü ziyaretinde Vali Karaloğlu, yetkililerden eserler ve sikkeler hakkında yapıldığı dönem ve yapımlarında kullanılan malzemelere yönelik tek tek bilgi aldı.

Birçok eserin yer aldığı müdürlükte depolanan eserlerin sergilenmesi gerektiğini söyleyen Vali Karaloğlu, eserlerin valilik yerleşkesinde sergilenmesine yönelik çalışma yapılmasını istedi.

Özellikle sikkelerin üzerinde duran Vali Karaloğlu, imitasyon ve sahte sikkeler konusunda alınan önlemler ile Diyarbakır’da devam eden arkeolojik çalışmalar hakkında yetkililerle istişarelerde bulundu.

Tarihi Kiliseyi Ziyaret Etti

Vali Karaloğlu, Laboratuvar Müdürlüğünün ardından Kara Papaz Kilisesi olarak da bilinen Saint George Kilisesini ziyaret etti.

Yetkililerden tarihi kilise hakkında bilgi alan Vali Karaloğlu, yapının korunmasına yönelik olarak yetkililerle istişarede bulundu.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa