SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Vali; “Yerel medyanın yaşaması taraftarıyım”

Vali; “Yerel medyanın yaşaması taraftarıyım”
Bu haber 14 Ekim 2019 - 3:45 'de eklendi ve 86 kez görüntülendi.
  • “Çermik Gazetesi’ni ziyaret edeceğim”

 

Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, yerel medyanın yaşaması taraftarı olduğunu bildirdi. Vali Güzeloğlu, bir sonraki gelişinde gazetemizi ziyaret edeceğini söyledi.

Diyarbakır Vali Güzeloğlu, esnaf toplantısında gazetemiz sahibi Hadice Boztepe ile de görüştü. Gazetemiz sahibi Boztepe, uzun süreden beri resmi ilan alamadıklarını, Milli Eğitimim Öğrenci taşıma ve kumanya ihaleleri olmak üzere diğer kurumlardaki ihalelerin gazeteye verilmeyerek, yayınlanmadığını söyledi.

Gazetemiz sahibi Boztepe; “Yerel gazeteler sizin de bildiğiniz gibi ihale ilanlarıyla ayakta durmaktadır, bu hem yerel gazetelerin yaşamasını hem de devletin kazançlı çıkmasını sağlar. İhale ilanlarının gazetemizde yayınlanması için ilgilerinizi bekliyoruz” dedi.

Vali Güzeloğlu da yerel gazetelerin yaşatılmasının önemine dikkat çekti. Vali Güzeloğlu, yerel basının yaşaması taraftarı olduğunu belirterek, yerel gazetelerin yaşatılması için üzerlerine düşen görevi yerine getireceklerini söyledi.

Vali Güzeloğlu, ihale mevzuatı ile ilgili bilgiler aldıktan sonra Kaymakam Nazlı Demir ve kurum amirlerine talimat vererek, ilanlarla ilgili gerekli çalışmaların yapılması talimatını verdi.

Vali Güzeloğlu’nun gösterdiği ilgiden dolayı teşekkür eden gazetemiz sahibi Hadice Boztepe, Vali Güzeloğlu’nu gazetemize davet etti. Vali Güzeloğlu da şu anda programda gecikmeler yaşanması nedeni ile bir dahaki ilçe ziyaretinde gazeteyi mutlaka ziyaret edeceğini söyledi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa