SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Vali; “Yüz milyon lirayı aşan yatırım yapıldı”

Vali; “Yüz milyon lirayı aşan yatırım yapıldı”
Bu haber 20 Mart 2019 - 16:06 'de eklendi ve 149 kez görüntülendi.
  • “Kaplıcalar yeniden planlanarak bölgeye hitap edecek
  • Bakan Yardımcısı; “Bizim tek derdimiz bu ülkenin her köşesinde huzur olsun”

 

İlçemizde tamamlanan doğalgaz hattının açılışı gerçekleştirildi. Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Çermik’e yüz milyon lirayı aşan yatırım yapıldığını ve bununla yetinmeyerek kaplıcaları yeniden planlayarak bölgeye hitap eder hale getireceklerini söyledi. İç İşleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy da tek dertlerinin ülkenin her köşesinde huzur olması olduğunu belirtti.

Doğalgaz hattı açılışına Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, İç İşleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, Diyarbakır Milletvekili Ebubekir Bal, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığı Genel Sekreteri Muhsin Eryılmaz, İlçe Kaymakamı Nazlı Demir, Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından konuşan Çermik Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, 2050 yılında ancak buraya doğalgaz getirilebilir diyenlere karşın, iki yıl içerisinde Çermik’e doğal gaz getirdiklerini, hamamlarda restorasyon çalışmaları gerçekleştirdiklerini ve 50 yıllık asbest su borularını yenilediklerini söyleyerek, destek olan herkese teşekkür etti.

Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, “projesi olmayanın eseri olamaz, eseri olmayanın tarihte yeri olmaz” diyerek sözlerini noktaladı

Kaymakam Nazlı Demir doğalgazın 2020 yılında ilçe genelinin tamamına verileceğini belirterek özetle şöyle konuştu;

“Bugün burada doğalgaz açılışı ile Karayolları 9. Bölge Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen sıcak asfalt çalışması, DİSKİ tarafından 22 milyon yatırım bedelli içme suyu kanalizasyon işi, Çermik Belediyesi tarafından yapılan 3 park, Valilik Yatırım İzleme ve Destekleme Koordinasyon Merkezi tarafından yapılan 517 bin metre kare kilitli parke taşı, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan kırsal mahallelerdeki 136 km satih kaplama, Belediye tarafından 3,5 milyon bedelle yapılan Tarihi Melike Belkıs Kaplıcaları restorasyon ve bakımı ile eğitimden tarıma birçok alanda gerçekleştirilen yatırımlarla ilçemize çağ atlatmıştır.

Yine Valilik Yatırım İzleme ve Destekleme Koordinasyon merkezi tarafından desteklenen tarihi hamamların yenilenmesiyle tam bir kompleks haline gelecektir. Yapılan tüm hizmetler ilçemiz halkının hayat standartlarını yükseltmek ve daha modern bir çermik yaratmak, termal turizm potansiyeli olan ilçemizin istihdamına katkı sağlamaktır. Güçlü Türkiye hedefine doğru ilerlerken, Diyarbakır’ın, ilçemizin kalkınmasına katkı sağlayan başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere tüm bakanlarımıza, milletvekillerimize, valimize ve büyükşehir belediye başkanımıza teşekkür ediyorum.”

Çermik’e 100 milyonu aşan yatırım gerçekleştirildiğini belirten Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu;

“Çermikli insanların hak ettiği hizmetlerin bugün Çermik’te buluşma günü. Çermik’in her kişisine ve her köşesine hak ettiği hizmeti götüren eserler. En başta doğalgaz olmak üzere bunların hepsi sizlere hayırlı olsun. Ama bilin ki hizmetler bunlarla sınırlı değil. Çermik’e yapacaklarımız da bunlarla bitecek değil. Çünkü Çermik her şeyin güzelini hak ediyor. Cumhurbaşkanımızın önderliğinde Türkiye’nin her köşesine gelen, bu anlamda bereket, aş ve iş kervanı Çermik’i de kuşatacak inşallah. Belediye Başkanının samimi gayretlerine biz de destek olduk ve olmaya devam edeceğiz inşallah. Bakın ben sizin hemşerinizim. Çermik’e ilk gelişim tam 50 yıl önce. Bölgenin merkezi Çermik, kaplıca ve şifa merkezi Çermik. 50 yıl geriye dönüp baktığımızda son iki senede Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla’nın, Çermik’te de Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu’nun koyduğundan fazla bir şey koymamıştır. Büyük hedefimiz var, bu anlamda gayretimiz var ve yapacak da hamdolsun gücümüz var. Bugünden ileriye ve inşallah önümüzdeki 5 sene içerisinde Çermik’in kırsalında asfaltlanmamış, parkesi döşenmemiş, içme suyunda borusu ve deposu değişmemiş, yani insani hizmetlerden eksik kalmış hiçbir mahallemizi bırakmayacağız, bunun kararını verdik, bir kere daha hayırlı olsun. Çermik’in Şanlıurfa’ya bağlayacak Siverek yol bağlantısı, Elazığ’a bağlayacak Ergani yol bağlantısı ve Adıyaman Gerger’e bağlantısı dahil hepsini Karayolları ağında inşallah yapacağız. Kaplıca bölgesi sadece Çermik’e değil, sadece Diyarbakır’a değil, bölgeye hitap edecek 5 bin kişiye yatak ve konaklama hizmet sunacak ve Çermik’in her insanına iş hem de üreten çiftçisinin ürünü değerlendirecek inşallah bir refah ve kalkınma merkezi olacak. Bütün bu hizmetler, şüphesiz istikrar, huzur ve güven ortamı içerisinde olacak. Biz Çermik’i seviyoruz, sizleri seviyoruz ve hizmet etmek istiyoruz” dedi.

İç İşleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, tek dertlerinin ülkenin her köşesinde huzurun hakim olması olduğunu belirterek sözlerini şöyle sürdürdü;

“Memleketimizin her köşesinin bugünkü bahar havasında coşkuyla, mutlulukla, heyecanla birlik ve beraberlikle nice daha güzel hizmetlere kavuşabilmesi, nice daha güzellikleri karşılayabilmesi için mücadele ediyoruz. Bu ülkenin her köşesinde mutlu olmasını istiyoruz. Sizlerin desteğinizle, Cumhurbaşkanımızın önderliğinde, 2 yıldır verdiğimiz mücadeleyle ülkemizin birçok acılarla boğuşmakta olduğu bu bölgesinde de Diyarbakır’ında da, Şırnak’ında da, Hakkâri’sinde de her tarafında huzur hakim. Ülkenin her köşesinde gecemizle gündüzümüz bir oldu. Günün 24 saatinde kaynaşabilir, buluşabilir, eğlenebilir, gezebilir olabildik. Elbette ki bu payın en büyüğü sizlerin, sizler bu desteği vermeseydiniz bunu başaramazdık.”

Yapılan konuşmaların ardından doğalgaz açılış kurdelesi kesildi ve ilk ateşin yakılması ile program sona erdi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA