SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

“Vatandaşa en üst düzeyde hizmet vermek istiyoruz”

“Vatandaşa en üst düzeyde hizmet vermek istiyoruz”
Bu haber 11 Şubat 2019 - 0:19 'de eklendi ve 410 kez görüntülendi.
  • “Devlette devamlılık esastır, sizlere hizmet için buradayız”

 

İlçemiz Kaymakamı Nazlı Demir, kırsal mahalle ziyaretleri kapsamında Akçaörten, Sarıbalta ve Örenkuyu mahallelerini ziyaret etti. Kaymakam Demir, devlette devamlılığın esas olduğunu belirterek,

vatandaşa en üst düzeyde hizmet vermek istediklerini söyledi.

Kırsal mahalle ziyaretler kapsamında Kaymakam Nazlı Demir’e Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ahmet Seyhun, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Hava Yorulmaz, İlçe Sağlık Müdürü Doktor Melih Akay Arslan, Emniyet Amir Vekili Komiser Mehmet Demir, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Bozdoğan, SYDV Müdürü Ebubekir Tekdemir,  İlçe Tarım Müdürü, TEDAŞ İşletme Şefliği Personeli ve İlçe Müftüsü katıldı.

İlk olarak Akçaörten Mahallesini ziyaret eden Kaymakam Demir ve beraberindekiler, taziye evinde mahalle sakinleri ile bir araya geldi.

Mahalle hakkında ilgili kurum amirlerinden bilgi alan Kaymakam Demir, vatandaşlardan taleplerini veya sıkıntılarını dile getirmelerini istedi. Genel olarak vatandaşlardan herhangi bir şikâyet gelmezken, mahalle içi yolların ve grup köy yolu ile taziye evi çevre düzenlemesinin yapılması istendi. Kaymakam Nazlı Demir, grup köy yollarının yatırım programı kapsamında yer aldığını Mart ayından itibaren köy içi ile birlikte grup köy yolunun ve taziye evinin çevresinin düzenlemesinin yapılacağı belirtildi.

Akçaörten Mahallesi ziyaretinin ardından Sarıbalta’ya geçen Kaymakam Demir ve beraberindekiler, köy camisinde vatandaşlarla bir araya geldi. Burada Kaymakam Demir ve Belediye Başkanı Karamehmetoğlu’ndan taziye evi talebinde bulunuldu. Belediye Başkanı Karamehmetoğlu, taziye evi için gerekli malzemelerin hazır olduğunu ve Mart ayında taziye evinin temelinin atılacağını söyledi.

Sarıbalta Mahallesinde anasınıfı öğrencilerini de ziyaret eden Kaymakam Demir, öğrencilerle oyun oynadı, onlara eğitici oyuncaklar hediye etti. Sınıfta sağlık sorunu bulunan bir öğrencinin tedavi edilmesi ve bu süreçte yapılan tedaviler hakkında Dr. Melih Akay Arslan’a, takibini yapmasını ve yardımcı olması talimatını verdi.

Son olarak gezi kapsamında Örenkuyu Mahallesini ziyaret eden Kaymakam Demir ve beraberindekiler, köy sakinleri ile bir araya geldi. Mahalleye uzun süre hizmet gelmemesinden yakınan vatandaşlar, özellikle içme suyu konusunda sondajın ihalesinin yapıldığı halde sondajın vurulmadığını belirttiler ve mahalle içi yolların düzeltilmesini talep ettiler.

Kaymakam Demir, DİSKİ Genel Müdürlüğü ile görüşerek sorunun hemen çözüleceğini ve mahalle içi yolların yapımının da yatırım kapsamında yer aldığını, yolun da Mart ayı içerisinde yapılacağını sözlerine ekledi.

Genel şikâyetler konusunda hayvancılığın ön planda olduğu mahalle sakinleri, hayvan küpeleme işlemlerinin bir an önce tamamlanmasını,küpeleme olmamasından dolayı desteklemeye başvuramadıklarını söylediler. Kaymakam Nazlı Demir, İlçe Tarım Müdürlüğü’ne talimat vererek hafta sonunda personelin mesaiye kalarak küpeleme işlemlerinin tamamlanması talimatını verdi.

Kaymakamın ilgisinden dolayı teşekkür eden mahalle sakinleri, devletin var olduğunu bunun hizmete dökülmesinin kendilerini mutlu ettiğini, Kaymakam Demir ve beraberindekilerin de gelip sorunları bizzat yerinde belirleyerek ve takip ederek, kendilerine yakın ilgi göstermesinin takdire şayan bir davranış olduğunu vurguladılar.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa