SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Vatandaşımızın emrindeyiz

Vatandaşımızın emrindeyiz
Bu haber 28 Mayıs 2018 - 0:38 'de eklendi ve 153 kez görüntülendi.

Havaların ısınması ile birlikte ilçe merkezi ve mahallelerde sürüngenler, haşere ve sineklere yönelik ilaçlama çalışmaları aralıksız sürdürülüyor. İlaçlama ekibi, vatandaşın başvurması durumunda gerekli ilaçlamayı hemen yapacaklarını belirterek, “Vatandaşlarımızın emrindeyiz” dedi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşler Daire Başkanlığına bağlı ilaçlama birimi ilçemizde ilaçlama çalışmalarını sürdürüyor. İlaçlama ekibinden Ayhan Yerlikaya, şuanda tek ekiple yürütülen çalışmaların, ileride 3’e çıkacağını söyledi.

Sivrisinek, karasinek, akrep, yılan, vez diye tabir edilen sineklere karşı yürütülen çalışmalar çerçevesinde, bataklık alanlar, hayvan gübrelerinin olduğu alanlar, çöp bidonları, ahır ve bodrum katlarına ilaçlama yaptıklarını bildiren Yerlikaya, şöyle konuştu;

“İlaçlama çalışmaları gerek ilçe merkezinde ve gerekse kırsal mahallelerde aralıksız sürdürülecek.

Tek ekiple yürütülen çalışmalarda 4 kişi görev yapıyor. Vatandaşlar ilaçlama yapılması istedikleri alanlarla ilgili 0412 226 24 52 nolu telefona başvurabiliyorlar. 24 saat açık telefon. Vatandaşın her zaman emrindeyiz. Bu ilaçlama aynı zamanda sıtma ve tifoya karşı da yapılıyor. Amacımız vatandaşlarımızın daha iyi şartlarda yaşamlarını sürdürmelerine katkı sağlamaktır. Hedefimiz sineksiz, haşeresiz ve sürüngenlerden uzak vatandaşlarımızın yaşamasını sağlamaktır. Ben ekibimiz bunun çabası içerisindeyiz.”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa