SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Vatandaşın rahatlığını düşünüyorlar

Vatandaşın rahatlığını düşünüyorlar
Bu haber 22 Mart 2020 - 23:51 'de eklendi ve 97 kez görüntülendi.

İlçemiz Çok Programlı Lisesi öğrencileri, vatandaşın rahatlığı için çalışmaya devam ediyor.

Çok Programlı Lisesi öğrencileri, ilçemizdeki durakları tamir ederek, vatandaşlara da hizmet sunuyor.

Öğrenciler, tüm otobüs duraklarını inceleyerek kırılan demirleri, oturma banklarını belirleyip, kırılan yerleri kaynaklayarak yeniliyor. Okul Müdürü Süleyman Karabekiroğlu, meslek liselerine karşı oluşan olumsuz algıyı,yapacakları çalışmalarla yıkacaklarını belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü;

“Yaptığımız çalışmalarda gerek ilçe merkezi gerekse de kırsaldaki ailelerimizin tamir tadilat işlerini yaparak hayatlarını kolaylaştırmaya devam ediyoruz. Okullarımızda da yaptığımız çalışmalarla birçok kesimin takdirini topladık. Şimdi de duraklarımızı yenilemek istedik.

Yaptığımız incelemede, ne yazık ki duraklarımız kısa sürede harap haline geldiğini gözlemledik. Duraklarda bekleyen birçok vatandaş oturma bankları kırık olduğu için ayakta beklemek zorunda kalıyorlar. Özellikle yaşlı, hasta ve çocuklu aileler büyük sıkıntı çekiyor. Bunun üzerine bütün duraklarda tamir-tadilat işlemlerine başladık. Kırık olan banklar, öğrencilerimiz tarafından kaynaklanarak yeni hale getirildi. Yine vatandaşımızın sağlığını tehlikeye atacak kırık yerler için gerekli müdahaleler yapıldı. Ülkemizin meslek liselerine ve orada yetişen öğrencilere ihtiyacı var. Biz de bu doğrultuda çalışmalarımızı sürdüreceğiz.”

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA