SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Vatandaşlardan GSM operatörlerine tepki

Vatandaşlardan GSM operatörlerine tepki
Bu haber 03 Şubat 2020 - 0:19 'de eklendi ve 139 kez görüntülendi.
  • Alt yapıların yenilenmesi isteniyor

 

İlçemizde GSM’de yaşanan sıkıntılar vatandaşın tepkisini çekiyor. Vatandaşlar, GSM şirketlerinin alt yapılarını yenilemesi gerektiğini söylüyorlar.

İlçemizde GSM şirketlerinin ilk yatırım yapıldığı günden itibaren hatlarını yenilememesi vatandaşların tepkisi çekiyor. Son zamanlarda şebeke sorununu sık yaşandığını dile getiren vatandaşlar iletişimsizlikten dert yanıyor.

Bazı mahallelerde evlerin veya dükkanların içerisinde telefon çekmediği için mahalle sakinleri evinin damına, dükkanının dışına çıkarak veya tepe tepe dolaşarak iletişim kurmaya çalışıyor. Şebekelerin çekmediği veya zor çektiği Çukur Mahallesi, yazın yüzlerce kişinin uğrak alanı olan Hamambaşı Göze mevkiinde vatandaşlar zorluklar yaşıyor.

Bunun dışında Diyarbakır’a yolcu taşıyan minibüs şoförleri de en büyük problemlerden birisinin cep telefonlarında yaşadıklarını söylediler. Kooperatif Başkanı Aydın Dalkılıç, “bir GSM firması en iyi alt yapı bizde diyerek tüm şoför arkadaşlarımız hatlarımızı aldık, fakat hatlar çekmeyince yeni bir GSM operatörüne geçtik, şimdi de onda sorun yaşıyoruz. Çermik’in 3 kilometre dışında çekmiyor” şeklinde konuştular.

“Teknoloji çağında sorun büyüyor”

Telefonların çekmediği veya çok az çektiği mahallelerden biri olan Çukur Mahallesinde de vatandaşlar iletişimsizlikten dert yanıyor. Özellikle alçak kesimlerde iletişim problemi yaşayan vatandaşlar, aradığı kişilerle on saniye bile konuşamadan hatlarından garip sesler geldiğini ve kapatmak zorunda kaldıklarını, iddia ettiler. Tekrar görüşme yapabilmek için dükkanın dışına çıktıklarını veya yüksek bir yere geçmek zorunda kaldıklarını belirten esnaflar, GSM şirketlerine de tepki gösterdiler.

Esnaflar, “Bazı operatörler çıkıyorlar; yok okyanusun ortasında, yerin altında, tünellerin içinde telefonun çektiğinin reklamını yapıyor. Gelip de ilçemizde durumu görsünler. Son zamanlarda sadece hatlarda değil, aynı zamanda internetlerde de aksamalar veya yavaşlamalar yaşanıyor.

GSM operatörleri buraya gelerek alt yapıyı yenilesinler veya yeni bir verici kursunlar, her ay düzenli paramızı almasını biliyorlar. Bunun karşılığında yeteri kadar hizmet alamıyoruz.” ifadelerini kullandılar.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA