SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Ve Ergani yolu için sözleşme imzalandı

Ve Ergani yolu için sözleşme imzalandı
Bu haber 03 Mayıs 2021 - 0:46 'de eklendi ve 220 kez görüntülendi.
  • Kaymakam; “İtiraz süresi doldu, yolun yapımına başlanacak

 

Bir türlü tamamlanamayan ilçemiz-Ergani arasındaki yol için sözleşme imzalandı. Kaymakam Ramazan Polat, ihale süresinin dolduğunu ve yolun yapılacağı müjdesini verdi.

Yapımına yaklaşık 4 yıl önce başlanan ve ilçenin girişinden başlayarak Ergani’nin Kesentaş mahallesine kadar süren yaklaşık 18 kilometrelik yolda genişletme çalışmaları yapılarak bırakılan ve bir türlü bitirilemeyen yol için sözleşme imzalandı.

Karayolları 9’uncu Bölge Müdürlüğü tarafından çıkılan ihalede ilçemiz ile Ergani arasındaki yolun; toprak işleri, sanat yapıları, temel, alt temel ve sathi kaplama yapılacağı yer aldı. İhale 3 Mart’ta Karayolları 9. Bölge Müdürlüğü İhaleler Başmühendisliği İhale Salonunda gerçekleştirildi. İhalenin sonuçlanmasının ardından itiraz süresi beklenerek ihaleyi alan firmaya yer teslimi yapılacağı belirtilmişti. Kaymakam Ramazan Polat, itiraz süresinin dolduğunu ve herhangi bir engelin kalmadığını belirterek yolun yapımına başlanacağı müjdesini verdi. İhaleyi alan firmaya 5 gün içinde yer teslimi yapılacak ve yolun bitirilmesi için ihaleyi alan firmaya 180 gün süre verilecek.

Turistik bir ilçe olan ilçemizin yıllardır büyük sıkıntıya neden olan yollarının yapılacağı müjdesi Kaymakam Ramazan Polat’tan geldi.

Daha öncede yapılan fakat Kamu İhale Kurumuna yapılan şikayet nedeniyle ertelenen yolun yapımı gerçekleştiriliyor. Konuyla ilgili gazetemize açıklamada bulunan İlçemiz Kaymakamı Ramazan Polat, Karayolları 9. Bölge Müdürlüğü ile yaptıkları görüşme neticesinde ihalenin sonuçlandığını ve sözleşmenin imzalandığını söyledi.

Kaymakam Polat; “İhale süreci tamamlandı yüklenici firma ile sözleşme imzalandı. Kısıtlamaların ardından havaların iyileşmesiyle birlikte yolun yapımı gerçekleştirilecek. Yıllardır ilçemizin önemli sorunlarından olan ve turistik ilçe olması sebebiyle özellikle yaz aylarında büyük bir nüfus hareketliliği yaşanan ilçemiz için önemli bir sorunun giderilecek. İlçemize hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Vatandaşlar da virüs nedeniyle turizm sezonu açılmadan sözleşmenin imzalanmasının önemli olduğunu belirttiler. Yıllardır ilçenin önemli sorunlarından biri olan yolun tamamlanmasıyla daha fazla turistin ilçeye geleceğini, kazalarda önemli düşüşler olacağına inandıklarını belirten vatandaşlar, emeği geçen tüm kişilere ve kurumlara teşekkür ettiler.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa