SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Ve Ergani Yolunda Çalışmalar Başladı

Ve Ergani Yolunda Çalışmalar Başladı
Bu haber 02 Ağustos 2021 - 10:01 'de eklendi ve 124 kez görüntülendi.
  • Kaymakam; “İlçemizin en önemli sorunlarından biri gideriliyor”

 

Yapımına yaklaşık 4 yıl önce başlanan ve ilçenin girişinden başlayarak Ergani’nin Kesentaş mahallesine kadar süren yaklaşık 18 kilometrelik yolda genişletme çalışmaları yapılarak bırakılan ve bir türlü bitirilemeyen yol için çalışma başladı.

Karayolları 9’uncu Bölge Müdürlüğü tarafından 3 Mart’ta çıkılan ihalede ilçemiz ile Ergani arasındaki yolun; toprak işleri, sanat yapıları, temel, alt temel ve sathi kaplama yapılacağı yer aldı. İhalenin sonuçlanmasının ardından itiraz süresi beklenerek süreç sona erince yüklenici firma ile sözleşme imzalanmıştı. Kaymakam Ramazan Polat, daha önce yaptığı açıklamada itiraz süresinin dolduğunu ve herhangi bir engelin kalmadığını belirterek yolun yapımına başlanacağı müjdesini vermişti. İhaleyi alan firmayla sözleşme imzalanmasının ardından yer teslimi yapıldı ve yüklenici firma yolda yapım çalışmalarına başladı.

Kaymakam Polat; “Yıllardır ilçemizin önemli sorunlarından biri olan ve turistik ilçe olması sebebiyle özellikle yaz aylarında büyük bir nüfus hareketliliği yaşanan ilçemiz için önemli bir sorunun giderilecek. İlçemize hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu da ilçemizde ciddi çalışmaların olduğunu belirterek şöyle konuştu;

“İlçemizde bu yıl tam bir atılım yaşanıyor. Yaptığımız ve hükümetimizin yaptığı çalışmalar neticesinde ilçemizin çehresini değiştirecek projelere imza atıyoruz. Bu projelerden biri de Çermik-Ergani karayoludur. Yıllardır kangren haline gelen bu yolun yapımına başlanması hem ilçemizde yaşayan vatandaşlarımız hem de ilçemize gelen konuklarımız için güvenli bir seyahat etmelerini sağlayacaktır.”

Vatandaşlar da geç de olsa yolda çalışmaların başlatılmasını sevinçle karşıladı. Yıllardır ilçenin önemli sorunlarından biri olan yolun tamamlanmasıyla daha fazla turistin ilçeye geleceğini, kazalarda önemli düşüşler olacağına inandıklarını belirten vatandaşlar, emeği geçen tüm kişilere ve kurumlara teşekkür ettiler.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa