SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Ve hastanede mutlu son

Ve hastanede mutlu son
Bu haber 09 Şubat 2020 - 23:57 'de eklendi ve 303 kez görüntülendi.
  • Devlet hastanesi için ihaleye çıkıldı
  • Hastanede koğuş sistemi kalkarak tek yataklı odalar olacak

 

İlçemiz devlet hastanesinde mutlu sona ulaşıyor. Sağlık Bakanlığı, devlet hastanesi için ihaleye çıktı. Hastanede koğuş sistemi kalkarak tek yataklı odalar olacak.

Uzun süredir gündemi meşgul eden ve yapılması için yetkililerin yoğun çaba harcadığı ilçemiz devlet hastanesi için ihaleye çıkıldı. İhaleye katılmak isteyen firmalar, 3 Mart 2020 tarihine kadar Bilkent Yerleşkesi Üniversiteler Mahallesi Dumlupınar Bulvarı 6001.Cadde No:9 06800 Bilkent Çankaya/Ankara adresindeki Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü’ne başvurabilecek. İhale aynı yerde 3 Mart 2020 tarihinde saat 10.30 da gerçekleştirilecek.

İhalesi gerçekleştikten sonra 10 gün içerisinde yer teslimi yapılıp inşaata başlanacak. B+Z+3 katlı olacak hastane, 700 iş gününde tamamlanacak.

Mimarisi ve iç dekorasyonu Avrupa tarzında olacak olan hastanenin 50 yataklı olarak yapılacağı ihtiyaç duyulması halinde 75 yatak kapasitesine çıkacağı belirtildi. Yine hastanede 10 yataklı yoğun bakım ünitesi de yer alacak. Hastanede koğuş sistemi kalkacak, tek kişilik içinde duşun da olduğu, refakatçinin de rahatça kalabileceği özel odalardan oluşacak. Tam teşekküllü bir hastaneye kavuşulacak.

Yetkililer, gerek Ankara’ya yaptıkları ziyaretlerde gerekse ilçeye gelen bürokratlara hastanemizin mevcut durumunu, sağlık ocaklarının yetersiz ve eski olduklarını belirterek rapor halinde sundular. Yine Sağlık Bakanlığı yetkilileri ile yapılan görüşmelerde mevcut durumun yetersizliği rapor halinde sunuldu.

Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu da Çermik Devlet Hastanesi’nin yatırım programında yer alacağı müjdesini vermişti. Kaymakam Nazlı Demir de projenin mimari şeklini paylaşarak hastane yapımı ile ilgili ilk sinyallerini vermişti.

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa