SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Ve… Pazarın üstü kapatıldı

Ve… Pazarın üstü kapatıldı
Bu haber 30 Haziran 2019 - 23:56 'de eklendi ve 291 kez görüntülendi.
  • Vatandaşlar kışın yağıştan, yazın sıcaktan korunacak

 

İlçemiz Çukur mahallesindeki Halk Pazarının üstüne çatı yapıldı. Sebze ve meyve yetiştiricileri yazın güneşten, kışın da yağıştan kurtuldu.

Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu yaptığı açıklamada, göreve geldiğinde verdikleri sözleri tek tek yerine getirdiklerini, bu sözlerden birinin de Halk Pazarının üzerinin kapatılması olduğunu söyledi.

İlçede ve komşu ilçemiz Çüngüş’e bağlı mahallelerdeki vatandaşların yetiştirdikleri sebze ve meyveleri Halk Pazarına getirerek tüketiciye ulaştırdıklarını, daha önceki yıllarda yaz ve kış aylarında büyük sıkıntılar çektiklerini belirten Başkan Karamehmetoğlu, şöyle konuştu;

“Göreve geldiğimde verdiğim sözlerden biri, Halk Pazarının üzerine çatı yapılması oldu. Şükür Allah’â bu sözümüzü de yerine getiriyoruz. Toplam bin 364 metrekare çatı kaplama yapıldı. Yaklaşık 180 günde pazarın üstü tamamen kapatıldı. Böylece yazın sıcakta, kışında yağmur ve soğukta vatandaşlarımız meyve ve sebzelerini artık satmayacak. Çok daha güzel iyi şartlarda tüketiciye ulaşacak. Bunun yanı sıra pazardaki esnaflarımız da rahat etti. Onları işyerlerinin önü de yine sıcaktan ve yağıştan kurtulmuş oldu.

Çatının yanı sıra yine vatandaşlarımızın rahat etmeleri ve pazara gelenlerin gönüllerince daha derli toplu alışverişlerini sapmalarını sağlamak için düzenleme yapacağız. Böylece herkes çok rahat edecek. Henüz tam olarak bitmedi, kapılar da yapılacak ve tamamen kapalı Pazar halini alacak. Vatandaşlarımızdan istediğimiz biraz sabırlı olmaları. İlçemiz gerçekten hak ettiği hizmeti alacaktır. Bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Yapılanlar ilçemiz içindir, halkımızın rahatlığı içindir.”

Halk Pazarının üzerinin yapılması, esnaflar ve meyve-sebze yetiştiricileri arasında da memnunluk yarattı. Özellikle mahallelerden getirdikleri sebze ve meyveleri yazın güneşin altında, kışında kar, yağmur ve soğukta tüketiciye ulaşmaya çalıştıklarını, bunu da çok güç şartlarda yaptıklarını belirten yetiştiriciler, “Gerçekten çok iyi olacak. Zaten ilçeye yakışan da budur. Emeği geçen Başta Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu olmak üzere herkese teşekkür ediyoruz” dediler.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA