SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

“Vefa Sosyal Destek Grubu” ihtiyaç sahiplerinin hizmetine koşuyor

“Vefa Sosyal Destek Grubu” ihtiyaç sahiplerinin hizmetine koşuyor
Bu haber 20 Nisan 2020 - 0:10 'de eklendi ve 186 kez görüntülendi.
  • Bin 357 çağrıdan, bin 201 çağrıya olumlu dönüş yapıldı

 

İlçemizde, yeni tip korona virüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında 65 yaş ve üstündekiler ile kronik rahatsızlığı olanların yanı sıra ihtiyaç sahiplerinin de gereksinimleri “Vefa Sosyal Destek Grubu” ekiplerince karşılanıyor.

İçişleri Bakanlığınca yayınlanan genelgeyle evlerinden çıkmaması istenen vatandaşların ihtiyaçları, Kaymakamlık tarafından kurulan Vefa Sosyal Destek Grubu’ndaki görevlilerce temin ediliyor.

Görevliler, ihbar hatlarına gelen çağrıları değerlendirdikten sonra vatandaşların gıda, ilaç, temizlik malzemesi ve sağlıkla ilgili ihtiyaçlarının yanı sıra resmi kurumlardaki işlemlerini karşılamak için çalışıyor.

Kaymakam Nazlı Demir, 65 yaş ve üstü ile kronik hastalığı olan vatandaşlar başta olmak üzere kimsesi bulunmayanların ihtiyaçlarının bakanlık genelgesinin ardından hemen karşılamaya başladıklarını bildirildi.

Vefa Sosyal Destek Grubunun, oluşturulduğu andan itibaren gece gündüz aralıksız çalıştığını belirtilen Kaymakam Demir, sözlerini şöyle sürdürdü;

“İhtiyaç sahibi, kimi kimsesi olmayan her vatandaşımızın her türlü ihtiyacı titizlikle gideriliyor. İhtiyacına göre günlük ya da haftada bir taramadan geçen vatandaşlarımız mevcut. Devletimiz dün olduğu gibi bugün de vatandaşın yanındadır. Vefa Sosyal Destek Grubumuz gece gündüz demeden, ihtiyacı olan vatandaşımızın ihtiyacını karşılıyor.”

-Bin 357 çağrı

Bugüne kadar Vefa Destek Hattına Bin 357 çağrının geldiğini belirten Kaymakam Nazlı Demir, bu çağrılarınbin 201’inin olumlu sonuçlandırıldığını, 156 çağrının ise ihtiyacını karşılayabilecek evde birinin olması, maddi durumunun yeterli olması veya yardım yapıldığı halde aynı gün bir daha yardım istemesinden dolayı olumsuz sonuçlandırıldığını söyledi.

Kaymakam Demir, “Gıda ve ekmekle ilgili 501 çağrı geldi ve bunların 420’si olumlu karşılanarak ihtiyaçlar giderildi. Sağlık alanında ilaç ve doktor talebinde bulunan 158 çağrının, 137’si olumlu sonuçlandırıldı. Olumsuz sonuçlananların ise kendisinin doktora gidebilecek imkânı bulunması veya talep ettiği ilacın bir yakını tarafından eczaneden temin edilmiş olması nedeniyle kabul görülmedi.

Maaşlarının getirilmesini talep eden 229 vatandaşımızın 223’ünün talebi olumlu karşılanarak evlerine maaşları teslim edildi. 6 çağrı ise herhangi bir yakını tarafından maaşının çekilmesinden dolayı ret edildi.

Temizlik malzemesi talep eden 87 vatandaşımızın 84’üne olumlu yanıt verilerek temizlik malzemesi teslimatı yapıldı.

Bunun yanı sıra aşevinden 268 ailemize her gün düzenli sıcak yemek ve ekmek dağıtımını gerçekleştiriyoruz.

Kaymakamlık, belediye ve kurum personellerimiz gece gündüz demeden çalışmalarını sürdürüyor. Bahçesindeki soğanın ekilmesinden, ürünlerin toplanmasına kadar her şeyi yapıyorlar. Bizim isteğimiz tek şey sizlerin evden çıkmamanız ve izolasyonu oluşturmanızdır. Vefa grubunda bize maddi ve manevi destek olan Belediye Başkanımıza da teşekkür ediyorum” dedi.

-Gereksiz yere meşgul edilmesin

Vefa gurubu çalışanları da gereksiz yere destek hattının meşgul edilmemesini istedi. Çalışanlar, gelen çağrılarda bazı vatandaşların kargolarının nerede olduğunu sorduklarını, bazılarının sohbet için aradıklarını veya vaka olup olmadığı gibi sorularla karşılaştıklarını, bunun da ihtiyaç sahibi ailelerin kendilerine ulaşmaların engellediğini ve gereksiz yere destek hattının meşgul edilmemesi ricasında bulundular.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa