SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Veliler duyarsız kaldı

Veliler duyarsız kaldı
Bu haber 17 Şubat 2019 - 23:54 'de eklendi ve 296 kez görüntülendi.
  • Madde ve teknoloji bağımlılığı seminerlerine velilerin katılımına ilgisizlik tepki çekti

 

İlçe Toplum Sağlığı Merkezi tarafından verilen madde ve teknoloji bağımlılığı seminerine, veliler ilgisiz kaldı.

İlçe Toplum Sağlığı Merkezi tarafından velilere yönelik başlatılan madde ve teknoloji bağımlılığı seminerine, veliler yeteri kadar ilgi göstermedi. Uzmanlar, çocukların kötü alışkanlıklara bağlanmasının önlenmesinde en büyük etkenin aile olduğu ve velilerin bu ilgisizliğe anlam veremediklerini belirttiler.

İlçe Toplum Sağlığı Müdürlüğü’nde görevli doktor ve hemşirelerin verdiği ve tüm okulları kapsayan seminerlerin bir bölümü Çermik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirilirken, bir bölümü de okulların kendi bünyesinde yapılıyor. Belli bir takvim çerçevesinde tüm okulları kapsayan eğitim seminerlerinde velilere çocukların madde ve teknoloji bağımlılığından uzak durması için ailelerin üzerine düşen görevler anlatılıyor.

Çocuğun huzurlu bir aile ortamında ve ilgili ebeveynler eşliğinde yaşamını sürdürmesinin madde ve teknoloji bağımlılığını önemli ölçüde engelleyeceğini belirten uzmanlar, aynı zamanda çocukların kurdukları arkadaşlıklar ve çevresel etmenlerin de veliler tarafından takip edilmesi gerektiğini belirttiler.

Uzmanlar, çocukların interneti kullanırken, girdiği sitelerden, oynadıkları oyuna, sosyal medya arkadaşlıklarından, internet başında uzun süre vakit geçirmelerinin kontrol edilmesine kadar birçok konuda bilgilendirilmelerin yapıldığı seminere, ne yazık ki velilerin yeterli duyarlılığı göstermediğini söylediler.

Son olarak Cavit Torun İmam Hatip Ortaokulu ve Muharrem Akkılıç İlkokulu velilerine verilen seminere yeterli ilgi gösterilmedi. Yetkililer, bundan önce yapılan seminerlerde de aynı durumla karşılaştıklarını, katılım gerçekleştirilen velilerin iki elin parmaklarını geçmeyecek kadar az olduklarından yakındılar.

Verilen seminerlerle hem kendilerinin hem de çocuklarının geleceğinin aydınlık olmasını sağladığını belirten uzmanlar, bundan sonraki süreçte velilerden daha fazla ilgi göstermelerini istediler.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa