SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Veliler eğitime dahil edildi

Veliler eğitime dahil edildi
Bu haber 28 Temmuz 2019 - 23:09 'de eklendi ve 101 kez görüntülendi.

İlçemizde eğitimin kalitesini arttırmak için veliler eğitime dahil edildi ve başarı geldi. Yıl boyunca velilere 5 alanda seminer verildi, 15 bin 96 veli eğitimlere katıldı.

Eğitim öğretim yılının ilk döneminden itibaren başlayan ve yıl boyunca devam ettirilen öğrenci devamsızlık seviyeleri asgariye indirildi. Yine aynı proje kapsamında tüm öğrencilerin başarı seviyelerini arttırmak, eğitim-öğretime aile katılımını arttırmak için tüm öğrencilerin velilerinin ziyaret edilmesi kararı alındı.

Ocak ayı itibariyle 10.070 öğrenci velisinden 4 bin 173 veliye hane ziyareti düzenlendi, öğrenci ile ilgili karşılıklı fikir alışverişinde bulunularak yapılabilecek çalışmalar planlandı. Veli ziyareti çalışmaları yıl boyunca devam ettirilerek yılsonunda 8 bin 980 veli ziyaret edilerek yüzde 89,18’lik bir yüzdeye sahip olundu.

Çalışmalar, sadece velilerin ziyaretiyle kalmadı. Veliler, eğitim programına dahil edilerek hem kendilerinin bilinçlenmesi sağlandı hem de öğrencilerin başarısı arttı.

Velilerin eğitime kazandırılması programı kapsamında 15 bin 96 veli eğitim aldı. Velilere; tütün, alkol, madde, teknoloji bağımlılığı ile ihmal ve cinsel istismar konularında seminerler verildi.

Yapılan çalışmaların önemine değinen İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Bozdoğan, bunun da başarıyı beraberinde getirdiğini söyledi. Milli Eğitim Müdürü Bozdoğan;

“Yaptığım çalışmalarda okulun sadece öğretmen ve öğrenci ilişkisini kapsamadığını, eğitimin bir bütün olduğunu gösterdi. Verdiğimiz eğitim ve seminerlerin de velilerimizi daha da bilinçlendirdiğini düşünüyorum. Bu da çocuklarıyla daha çok ilgilenmelerini ve çocuğun herhangi bir sorununu daha çabuk çözüme ulaştırdığını düşünüyorum. Tabi bu birlik ve beraberlik başarıyı da beraberinde getirerek, dershaneye gitmeyen iki öğrencimizden birisi Türkiye birincisi olurken, diğer öğrencimiz de Türkiye ikincisi oldu. Genel olarak da Diyarbakır’da üçüncülüğü elde ettik. Yeni dönemde de birlik içerisinde çocuklarımızı geleceğe hazırlayacağız” dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa