SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam
Bülent Boztepe

Virüsün etkisi…

Virüsün etkisi…
Bu haber 17 Ağustos 2020 - 0:29 'de eklendi ve 69 kez görüntülendi.

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizi ekonomisini de etkileyen, milyonlarca insanı işsiz bırakan korona virüs hastalığı ilçemizi de çok etkiledi.

Özellikle 6 aylık turizm sezonunda tabiri caizse turizm bölgemiz olan hamambaşında yaprak oynamadı.

2 tesisin dışında onlarca tesisin bulunduğu Hamambaşında yerli ve yabancı turist gelmediği için bu işletmeler hiçbir gelir elde edemedi. Onlarca çalışan da dolayısıyla işsiz kaldığı için güç durumda kaldı.

Sadece hamambaşı bölgesindeki otel ve pansiyon sahipleri mi bundan etkilendi? Hayır!

Yine o bölgede ve ilçe merkezinde bulunan bakkalından, sebzecisine, pastanesinden, kasabına, berberine kadar birçok küçük esnaf bundan etkilendi. Çünkü buraya gelen misafirler, sadece otelden değil tüm imkanlardan faydalanıyordu.

Özellikle hükümet, bu tür küçük turizm yerlerindeki tesisleri desteklemelidir. Turizm sadece deniz olan yerde yoktur. Turizm artık doğa ve termal turizme kaymaktadır.

Tüm dünyada revaçta olan termal sağlık turizmi büyük önem kazanmaktadır. Bu nedenle ilçemizin termal turizm açısından yurtiçi ve yurtdışında gerek iş adamları gerek tesis işletmecileri gerekse kamu kuruluşları gerekli tanıtımı yaparak ilçemizi bu anlamda tanıtmalı ve turizmde ön plana çıkarmalıdır.

Bunun sonuncu olarak ilçemiz turizm açısından etkilenmemiş veya az etkilenmiş olur. Esnafımızın ve çalışanlarımızın mağduriyeti önlenmiş olur.

Ülkemizde Kültür ve Turizm Bakanlığı başta olmak üzere turizm şirketleri bu dönemde turist çekmek için reklamlara büyük meblağlar harcamaktadır. Biz demiyoruz bu kadar büyük meblağlar harcayalım ama tanıtıma da ihtiyaç vardır.

Yapımına başlanacak olan yeni devlet hastanesinde 10 yataklı fizik tedavi merkezinin de olacak olması; bu yöndeki çabanın önemli bir halkasıdır. Bunu desteklememiz gerekmektedir. Bununla daha fazla işçiye ihtiyaç olacaktır. İnsanlar ekmek yiyecektir, esnafımız kazanacaktır. Dolayısıyla ilçemiz, ilimiz ve ülkemiz ekonomisi kazanacaktır.

Görüşmek dileğiyle…

Hoşçakalın

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa