SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Yabancı uyruklu kadına 234 bin lirasını kaptırdı

Yabancı uyruklu kadına 234 bin lirasını kaptırdı
Bu haber 15 Şubat 2021 - 0:08 'de eklendi ve 128 kez görüntülendi.

İlçemizde bir kişi, telefonda tanıştığı yabancı uyruklu kadının evlenme vaadiyle kendisini 234 bin lira dolandırdığını belirterek şikayetçi oldu.

Edinilen bilgiye göre ilçemizde S.K. isimli bir kişi, kendisini yabancı ülkeden bir numaranın aradığını ve o numarayı kendisi tekrar aradığında bir kadınlar görüştüğünü belirtti. Mağdur S.K., kadınla görüşmeye devam ettiğini ve arkadaşlığın ilişkiye döndüğünü ifade etti.

Kadının Türkiye’ye gelebilmesi için kendisinden para talep ettiğini belirten mağdur S.K., kadının verdiği hesap numarasına sırasıyla, 10 bin, 15 bin, 30 bin, 42 bin, gibi meblağlarla ilk etapta toplam 224 bin lira verdiğini söyledi. Bir süre görüşmediklerini, daha sonra tekrar görüşmeye başladıklarını belirten S.K., kadına tekrar 10 bin lira daha gönderdi. Kadın son olarak kendisinden 77 bin lira istemesi üzerine dolandırıldığını anlayan S.K. Emniyet Amirliği’ne giderek Gyule Nedzib adındaki kadından şikayetçi oldu.

-Paranızı kaptırmayın

Emniyet Amirliği yaptığı açıklamada, “Bu kadınlar para göndermesi halinde Türkiye’ye veya bulundukları ülkeye gelip arkadaş olabileceklerini veya evlenebileceklerini, başka ülkelerdeki Türk vatandaşlarını cep telefonları veya Bulgaristan’da bulunan sabit hatlardan arayarak ekonomik olarak çok zor durumda olduklarını, çalışmak için Türk vatandaşlarının bulunduğu ülkeye gelmek istediklerini söylüyorlar. Türkiye’ye sınır kapısından giriş yapabilmek için birkaç bin TL’ye ihtiyacı olduğunu, bu paranın olması durumunda giriş yapabileceğini, aile fertlerinden kötü muamele gördüğünü ve kendisini zorla evlendirmek istediklerini, yurt dışına çıkmak istediğini, pasaport ve yol parasının olmadığı gibi söylemlerle dolandırıcılık yaptıkları tespit edilmiştir. Yurt dışından arayan veya çağrı bırakan şahısları aramayınız, söylediklerine itibar etmeyiniz, şikayet için en yakın emniyet birimine müracaat ediniz” denildi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa