SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Yağmur yüz güldürdü

Yağmur yüz güldürdü
Bu haber 19 Şubat 2018 - 2:08 'de eklendi ve 154 kez görüntülendi.

İlçemizde yağışsız geçen günlerden sonra geçtiğimiz Cuma günü başlayan ve Cumartesi günü gün boyu devam eden sağanak yağmur, yüz güldürdü. Çiftçiler, son yağan yağmurun her tanesinin altın değerinde olduğunu söyledi.

Vatandaşlar geçen yılın son ayı olan Aralık’ta beklenen yağışın yeterli olmadığını, Ocak ayında da yine beklenen yağışın fazla düşmediğini belirten çiftçiler, “Ancak Şubat ayında zaman zaman yağış oldu. Ancak bu yağışların arkasından güneş geldi. Devam etmedi. Bunun sonucu olarak da özellikle badem ağaçları çiçek açmaya başladı. Yağmura çok büyük ihtiyaç vardı. Geçen hafta sonu gece gündüz yağan yağmur çok yararlı oldu” dedi.

Yağışın sürmesini arzu ettiklerini, son yağan yağmurun her tanesinin altın değerinde olduğunu da bildiren çiftçiler, buğday, arpa, nohut ve mercimek tohumunu zamanında tarlaya attıklarını, bu yağışlarla ekinlerin çok daha iyi olmasını beklediklerini söylediler.

Vatandaşlar da yağan yağmurun büyük yararı olduğunu, ancak yer altı sularına ne kadar yararlı olduğunu zamanın göstereceğini belirterek, “Kar yağmış olsaydı yer altı suları zenginleşirdi. Yani artardı. Yağmur kaynakları doldurur mu belli değil. Yine de yağışların olması sevindiricidir. Bundan sonra da yağışların yağması çok önemli. Umarız yağar” diye konuştu.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa