SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Yapılanı Korumuyoruz

Yapılanı Korumuyoruz
Bu haber 28 Eylül 2020 - 8:53 'de eklendi ve 122 kez görüntülendi.

İlçemizde yapılan parkları korumuyoruz. Parklara gidenler, çöpleri gelişi güzel atıyor. Banklara, aydınlatmalara, çöp kutularına zarar veriyor. Duruma tepki gösteren vatandaşlar, “her yere güvenlik görevlisi koyulması gerekmez, sonuçta yine bu hizmeti kullananlar bizleriz” dediler.

İlçemizde Belediye Başkanlığı’nın girişimleri sonucu yapılan parklara gereken özen gösterilmiyor. Kendini bilmez insanlar parklara zarar veriyor.

İlçemizin önemli eksikliklerinden biri olan park sorunu Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu’nun girişimleri sonucu önemli ölçüde aşıldı. Eski çöplük alanıyla birlikte meteoroloji müdürlüğü ile kumludere mevkiinde yapılan parklar, vatandaşın dinlenip, zaman geçirmesi için önemli noktaları oluşturdu.

Yine aileler ve gençler, akşamları ve hafta sonu parklara giderek yakınlarıyla birlikte güzel vakit geçirerek, hafta boyu olunca yorgunluğu atarken, kendini bilmezlerin parklara verdiği zarar ise tepkilere neden oluyor.

Vatandaşlar; “Yapılan bu parkları kullanan bizleriz, doğal olarak da bunu korumak bizlere düşer. Ne yazık ki bazı kendini bilmezler yediklerinden kalanları bir poşete bırakıp, çöp kutusuna atmak yerine gelişigüzel ortaya saçmayı marifet sanıyorlar.

Yine aydınlatmalara zarar veriyorlar. Kamelya ve bankları ya kırıyorlar ya da yanlarında bulunan kesici aletlerle kazıyorlar. Bizler biliyoruz ki bu insanlar bizlerden daha çok buraya geliyorlar. Bir kaç gidiş gelişten sonra buralara verdikleri zararlarla oturacak yer bulamayacaklar.

Yerlere tükürenler, izmaritler yerleri kaplıyor. Çöp kutusunun veya bir musluğun kendilerine ne zararı olabilir? Çöp bidonlarını, lavabo musluklarını, aynalarını kırıyorlar. Bunların insanlıktan nasibini almadıklarını düşünüyoruz.

Madem bunları biz kullanıyoruz, buraları korumak da bizlere düşer. Bir hizmet yapılmış, beğenirsin veya beğenmezsin ama bu sana zarar verme hakkı vermez.

Belediye Başkanlığı her yere bir güvenlik görevlisi koyacak diye bir kaide yok. Zaten koymasına da gerek yok. Biz insan olarak var olanı en iyi şeklide muhafaza etmeliyiz” şeklinde konuştular.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA