SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Yardımlaşma ve dayanışmanın en güzel örneği

Yardımlaşma ve dayanışmanın en güzel örneği
Bu haber 05 Mayıs 2019 - 23:44 'de eklendi ve 146 kez görüntülendi.
  • Elde edilen gelir ile yetim çocuklar yine sevindirilecek

 

İlçemizde geçtiğimiz yıl düzenlenerek elde edilen gelir ile yetim çocukları sevindiren Milli Eğitim Müdürlüğü, bu yıl da kermes düzenledi. Yetim çocuklar elde edilen gelirle bu yıl da bisikletlerine kavuşacak.

Belediye meydanında düzenlenen kermesin açılış törenine; Kaymakam Nazlı Demir, Belediye Başkan Vekili Celal Çelik, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Yüzbaşı Alper Soner Serin, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Kıran, daire amirleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Bozdoğan; “Başlatmış olduğumuz Değerler Eğitimi Projesini bu yıl da devam ettirdik. İlçemiz okullarında eğitim ve öğretim gören öğrencilerimize her ay bir değerimizi kazandırmayı amaçladık. Okullarımızda her ay bir değerimizle ilgili etkinlikler, oyunlar, yarışmalar vb. çalışmalar idarecilerimiz ve öğretmenlerimiz tarafından yapıldı.

Nisan ayında “Yardımlaşma ve Dayanışma Değeri” işlenmiş ve bu değer ile kazandırılmak istediğimiz amaca yönelik olarak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzce kermes düzenledik. Geçtiğimiz yıl düzenlediğimiz kermeste 87 yetim öğrencimize bisiklet alarak onları sevindirdik. Bu yılda düzenlenen kermesten elde ettiğimiz gelir ile ilçemiz okullarında eğitim ve öğretim gören yetim öğrencilerimize birer bisiklet hediye ederek projemizi çok anlamlı bir organize ile sona erdirmek istiyoruz.

Bu projemizde bize destek olan Kaymakamımız Nazlı Demir, Belediye Başkanımız Şehmus Karamehmetoğlu, mesai arkadaşlarım, idareci ve öğretmenlerimize sonsuz teşekkür ediyorum. Yeni eğitim ve öğretim yılında da farklı projeler ile çocuklarımıza, öğretmenlerimize ve velilerimize katkı sanacağımıza inanıyorum” dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA