SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Yasağa uymayan 541 kişiye 574 bin lira ceza kesildi

Yasağa uymayan 541 kişiye 574 bin lira ceza kesildi
Bu haber 07 Aralık 2020 - 0:04 'de eklendi ve 128 kez görüntülendi.
  • Kaymakam; “Artık kimseyi uyarmayacağız”

 

İlçemizde hükümet tarafından korona virüs nedeniyle koyulan yasaklara uymayan 541 kişiye 574 bin lira ceza kesildi. Kaymakam Ramazan Polat, artık kimsenin uyarılmayacağını, direk cezai işlem yapılacağını söyledi.

Artan korona virüs vakalarına karşı İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararına uyulmaması herkesin sağlığını tehdit ediyor. Kaymakam Ramazan Polat, yaptıkları denetimlerde birçok olumsuzluğu tespit ettiklerini, artık kimseyi uyarmayacaklarını, bunun sadece kendileri için değil, tüm vatandaşların sağılığı için yapacaklarını söyledi.

Kaymakam Polat; “Yaptığımız denetimlerde bakıyorum 20 yaş altındaki çocukların elinden tutmuşlar alışverişe çıkyorlar, maskeyi boyunlarına veya kollarına takıyorlar.

Boyuna veya kola takılan maskeler kendilerini korumaz. Bırakın kendilerini korumayı, çevredeki insanları da tehdit ediyorlar. Sonra da bizi gördükleri an, hemen kurala uygun takmaya çalışıyorlar.

Biz daha önce vatandaşlarımızı uyarıyorduk fakat yeterli bir sonuç alamıyoruz. Bu yüzden artık buna bir son vereceğiz. Bugüne kadar tedbirlere uymayan 541 kişiye, 574 bin lira ceza kestik. Bundan sonra uyarı yapmadan direk cezai işlem uygulayacağız.

Hiç kimsenin başka insanın sağlığını tehdit etmeye hakkı yok.

Başta sağlık ekiplerimiz olmak üzere emniyet, jandarma ve diğer tüm kurumlarımız el birliğiyle denetimlerini gerçekleştiriyor. Bu kadar çabamızın heba edilmesine müsaade etmeyeceğiz” dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA