SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Yasak sonrası sokaklar hareketlendi

Yasak sonrası sokaklar hareketlendi
Bu haber 11 Mayıs 2020 - 0:51 'de eklendi ve 147 kez görüntülendi.
  • Sosyal mesafe hiçe sayıldı

 

Yeni tip koranavirüs (Kovid-19) salgını tedbirleri kapsamında geçen ilan edilen 48 saatlik sokağın çıkma yasağının ardından ilçemiz sokakları hareketlendi. Çalışmak zorunda olanlar ise kalabalığa karşı endişelerini dile getirdi.

Sokağa çıkma yasağının ardından ilçemizdeki vatandaşlar kendilerini sokağa attı. Yoğunluğun yaşandığı yerlerden biri olan Çarşı Caddesinde vatandaşlar sosyal mesafeyi hiçe saydı. Gencinden yaşlısına kalabalığa baktığınızda sanki salgın yokmuş gibi davrandıkları görüldü. Vatandaşların kimisi alışverişe çıkarken kimisi ise, postane ve bankalarda uzun kuyruklar oluşturdu.

Bir bölüm vatandaş ise iki günlük sokağa çıkma yasağı nedeniyle evde bunaldıklarından dolayı sadece hava almaya çıktıklarını söylediler.

-Çalışmak zorunda olanlar tedirgin

Çalışma zorunda olanlar ise bu durum karşısında oldukça tedirgin. Esnaflar, işe gelmek zorunda olduklarını belirterek kalabalığın kendilerini fazlasıyla endişelendirdiğini söylüyor.

Esnaflar, “Bizler çalışmaya mecburuz. Eve ekmek götürüyoruz. Dükkânın kirasını ödemek zorundayız. Müşterilerden uzak duruyoruz, dikkat ediyoruz ama nereye kadar? Dükkânın kirası, evin masrafı olmasa bir dakika burada durmayız, korona bitene kadar da evimizde kalırız. Şimdi işe gelmesek, kirayı kim ödeyecek, evimize çocuklarımıza nasıl bakacağız? Tehlikeli, biliyoruz. Çalışmak zorundayız, ne yapalım” diyorlar.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA