SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Yaşanabilir bir gelecek için çalışacaklar

Yaşanabilir bir gelecek için çalışacaklar
Bu haber 24 Eylül 2018 - 0:00 'de eklendi ve 125 kez görüntülendi.
  • TEMA Vakfı Şubesi açıldı

 

TEMA Vakfı ilçemizde şube açarak faaliyetlere başladı. TEMA Vakfı Çermik Temsilcisi Mukkades Aslan, yaşanabilir bir gelecek için çalışacaklarını söyledi.

Dünyanın sayılı doğal alanı koruma vakıflarından biri olan TEMA Vakfı (Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı) ilçemizde de faaliyet gösterecek. TEMA Vakfı Çermik İlçe Sorumluluğuna Mukkades Aslan getirildi. TEMA Vakfı İlçe Sorumlusu Mukkades Aslan, yaşanabilir bir gelecek için çalışacaklarını belirterek özetle şöyle konuştu;

“Başta toprak olmak üzere tüm doğal varlıkları korumak için çalışan TEMA Vakfı’nın sorumluluğunu almak bizim için büyük bir onur ve gurur kaynağıdır. Bugün ülke genelinde var olan 700 bini aşkın gönüllüsü, TEMA Vakfı’nın her zaman en büyük gücü olmuştur. Çermik’te de doğal varlıkları ve sürdürülebilir yaşamı korumak üzere gönüllü ekibimle birlikte var gücümüzle çalışacağız. Minik TEMA, Yavru TEMA, Ortaokul TEMA, Lise TEMA ve Genç TEMA grupları oluşturarak ilçemizdeki gönüllü sayımızı arttırıp, doğa ve çevre konusunda ilçemize en üst katkıyı sağlayacağız. Bunun için de her zaman daha çok gönüllüye ihtiyacımız var. Bunun için herkesi TEMA gönüllüsü olmaya ve destek vermeye çağırıyoruz.”

TEMA Vakfı Çermik İlçe ekibi, toprağı bereketli, havası temiz, dereleri çağlayan yaşanabilir bir gelecek için çalışmalarını gerçekleştireceklerini belirten TEMA Vakfı İlçe Sorumlusu Aslan; “Bu kapsamda doğal varlıkların korunması için halkı bilinçlendirme çalışmaları yürütecek. Verimli tarım topraklarının, su varlıklarının, mera ve orman alanlarının korunması için çalışacak. Ekolojik okuryazar bireylerin yetişmesi için okullar ve gönüllü öğretmenlerle iş birliği gerçekleştirerek TEMA Vakfı’nın ücretsiz doğa eğitimlerini toplumun tüm kesimlerine yaygınlaştıracak” dedi.

TEMA Vakfı İlçe Sorumlusu Aslan, kamuoyunu bilgilendirme ve bilinçlendirme çalışmalarında en önemli desteğin basın aracılığıyla olacağını ve yapılan tüm faaliyetlerin basın yoluyla halka açıklanacağını da sözlerine ekledi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa