SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

“Yaşanılabilir bir Diyarbakır için el ele verelim” çevre temizliği kampanyası devam ediyor

“Yaşanılabilir bir Diyarbakır için el ele verelim” çevre temizliği kampanyası devam ediyor
Bu haber 14 Eylül 2020 - 0:05 'de eklendi ve 37 kez görüntülendi.

Diyarbakır’daki Sivil Toplum Kuruluşlarının “Yaşanılabilir bir Diyarbakır için el ele” çevre temizliği kampanyası bu hafta Bırkleyn Mağaralarının çevre temizliği ile devam ediyor.

Yaşanabilir ve sürdürülebilir bir çevre oluşturmak, bu konuda farkındalık yaratarak toplumsal duyarlılığı geliştirmeye çalışıyoruz. Geçen hafta sonunda ilkini gerçekleştirmiş olduğumuz kampanyamızın başta Diyarbakır olmak üzere bölge ve ülke genelinde oldukça büyük ilgi görmesi bizleri daha çok umutlandırmış ve cesaretlendirmiştir. Bu duyarlılığın devam etmesi, daha temiz ve daha yaşanabilir bir çevrenin tesis edilmesi için bundan sonra da çalışmalarımızı devam ettirmeye gayret gösteriyor olacağız.

Bizler biliyoruz ki sürdürülebilir bir ekonomik kalkınma ancak ve ancak sürdürülebilir bir çevre politikası ile mümkün olabilmektedir. Sanayileşmenin olabildiğince hızlı arttığı, bununla beraber teknolojinin de çok hızlı geliştiği bir çağda çevre kirliliği de ne yazık ki aynı hızla artmaktadır. Nihayetinde uzmanların uzun yıllardan beri yaptıkları uyarılara kulak tıkayanlar şimdilerde küresel ısınmanın dayatmış olduğu iklimsel değişimlerle nasıl baş edebileceklerini düşünmeye başlamışlardır.

Giderek artan çevre kirliliğinin yaratmış olduğu tahribata karşı dünyamız artık alarm vermeye başlamıştır. Çalınan alarma bizlerin de kulak kabartması, gerekli adımları atması kaçınılmaz olmuştur.

Bu anlamda tüm halkımızı tarihi ve kültürel değerlerine sahip çıkmaya, koruyup geliştirerek yaşanılabilir ve sürdürülebilir bir çevrenin oluşturulmasına katkı sunmaya davet ediyoruz. Özellikle mesire/piknik alanı olarak da kullanılan tarihi ve kültürel mekanlarımızı kirletmemek, kirletenleri uyararak çevre kirliliğini önlemek konusunda herkesin duyarlılık göstermesini beklemekteyiz.

Bu vesileyle, kamuoyunu bir kez daha çevre temizliği kadar ormanlarımızı, nehirlerimizi ve bir bütün olarak yaşadığımız çevreyi korumaya davet ediyor, kampanyamıza her türlü maddi ve manevi desteklerini sunan Universal Çevre Teknolojileri şirketi yöneticilerine de ayrıca teşekkür ediyoruz

Yaşanabilir bir doğa, sürdürülebilir bir hayat çevremize göstereceğimiz duyarlılıkla mümkündür.

‘En büyük temizlik kirletmemektir’ yaklaşımıyla çevremize, doğamıza, yaşam alanlarımıza sahip çıkalım!

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa