SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Yaşasın 19 Mayıs

Yaşasın 19 Mayıs
Bu haber 21 Mayıs 2018 - 0:01 'de eklendi ve 166 kez görüntülendi.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 96. yıl dönümü çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Etkinlikler kapsamında Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürlüğü tarafından Atatürk büstüne çelenk konuldu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından gençlik yürüyüşü gerçekleştirildi.

Gençlik yürüyüşüne Kaymakam Mehmet Şerif Olçaş, Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, İlçe Jandarma Komutan Vekili Jandarma Başçavuş Hüseyin Kılıç, Cumhuriyet Savcısı Süleyman Özen, daire amirleri ve öğrenciler katıldı.

Spor salonunda sona eren yürüyüşün ardından burada yapılan kutlamalar saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İlçe Gençlik Hizmetleri Spor Müdürü Celalettin Karayılan yaptı.

Müdür Karayılan, 19 Mayıs yürüyüşünün yeni bir devleti müjdeleyecek kutlu bir mücadelenin başlangıcı olduğunu belirterek, özetle şöyle konuştu;

“19 Mayıs Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a kurtuluşu başlatmak için çıktığı gündür. Bu öyle bir gündür ki; çökmekte olduğu zannedilen bir imparatorluğun küllerinden yeni bir devleti müjdeleyecek kutlu bir mücadelenin başlangıcıdır.

Peki, bu kutlu gün neden gençlere armağan edilmiştir? Çünkü gençlik bir ömrün en verimli yıllarına karşılık gelir, aynı zamanda en dinamik ve güvenilir unsur hiç kuşkusuz gençlik yıllarıdır. Sevgili gençler! Sizden boş zaman geçirmemenizi, saatlerce internet başında ve sokaklarda bu en değerli zamanınızı boşa heba etmemeniz gerektiğini bilmelisiniz.

Cumhuriyetimizin ve geleceğimizin teminatı olan siz gençlerimizin tarih bilinci, milli ruh ve şuur kazanmalarını, toplumla bütünleşmelerini, çeşitli sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlere katılmanızı ve kendinizi geliştirmenizi beklemekteyiz.”

Günün anlam ve önemini belirten konuşmanın yapılmasının ardından, şiirler okundu. Karate ekibi tarafından gösteri düzenlendi.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenen spor aktivitelerinde dereceye giren okullar ödüllendirilmesi ve ardından Halk Eğitim Merkezi folklor ekibinin gösterisiyle program sona erdi.

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa